KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

SYPIALNIA WEDŁUG FENG SHUI ZŁE USYTUOWANIE WPŁYW NA ZDROWIE I NIEPŁODNOŚĆ

Największy wpływ na nasze zdrowie, stan wypoczynku, psychiczny i fizyczny ma prawidłowy sen. To właśnie na sen przeznaczamy 1/3 naszego życia. Jakość snu odzwierciedla się na naszym funkcjonowaniu w dzień co ma wpływ na nasze decyzje życiowe a także na stan zdrowia. Bóle pleców, problemy zdrowotne, niepłodność, bezsenność i wiele innych dolegliwości często nie są łączone z nieprawidłowym urządzeniem sypialni, brakiem cyrkulacji powietrza i energii, które nie krążą pod śpiącą osobą. Urządzając miejsce do spania przemyśl dokładnie i zachowaj niezbędne zasady według Feng-shui. Pamiętaj, że jest to miejsce do spania i nie powinno być  zarazem miejscem do pracy (trzymanie sprzętu do ćwiczeń, który ma swe przeznaczenie do wysiłku fizycznego jest niewskazane ponieważ wysiłek fizyczny z ich użyciem to też jest rodzaj pracy).

W sypialni nie powinny znajdować się urządzenia elektryczne (TV, laptopy, komputery, wieża stereo, telefon) nawet wyłączone ponieważ emitują smog elektromagnetyczny, który przyczynia się do zachorowań na depresje, nerwowości, napadów złości, agresji w szczególności dotyka to osoby, które spędzają w ciągu dnia sporo czasu przed komputerem, korzystają z telefonu komórkowego lub mają styczność z urządzeniami elektrycznymi dlatego niezbędne jest dla korzystnej pomyślności odpoczywać bez udziału tych właśnie przedmiotów w pobliżu. Miejsce do spania powinno być także wolne od kabli. W pobliżu łóżka nie powinno ustawiać się blokujących krążenie energii dużych szaf i komód ponieważ dają poczucie przytłoczenia.

Pamiętaj też by utrzymać w niej porządek tak by po przebudzeniu ogarniało nas uczucie harmonii, ładny widok na otoczenie sypialni ma wpływ na dobrą jakość snu.

JAK ZORGANIZOWAĆ SYPIALNIĘ

Jeśli w miejscu pracy będzie znajdywało się łóżko podczas pracy będziemy myśleć wtedy o śnie i odwrotnie, przedmioty wykorzystywane do pracy w miejscu spania nie dadzą nam chwili wypoczynku. Dlatego miejsce do spania powinno być przeznaczone wyłącznie do wypoczynku.

Łóżko w sypialni powinno być o regularnych kształtach (pozbawione ostrych kantów), powinno posiadać wezgłowie w kształcie łuku i być wykonane z naturalnych materiałów.

Łóżko powinno mieć nóżki na tyle wysokie by pod nim znajdowała się wolna przestrzeń nie tylko po to by utrzymać pod nim czystość ale by energia mogła pod nim krążyć (nie wolno dopuścić by materac znajdował się bezpośrednio na podłodze gdyż takie rozwiązanie powoduje bóle pleców.

Łóżko powinno być skierowane tak by wezgłowie dotykało ściany i by można było dostać się do łóżka z 3 stron. Zapewniony dostęp do łóżka z obu stron dla obojga partnerów jest symbolem równouprawnienia i związku partnerskiego.

Na osobę śpiącą nie mogą być skierowane ostre krawędzie mebli oraz innych przedmiotów (uwaga na szafki nocne których ostre rogi po linii prostej przecinają ciało osoby wypoczywającej w okolicach brzucha może to prowadzić do niepłodności oraz innych dolegliwości zdrowotnych).

Nie dopuszczalne jest ustawiania łóżka tak by spać nogami w kierunku drzwi, co kojarzy się z wyprowadzaniem z pomieszczeń osób zmarłych (ta praktyka feng shui jest stosowana w szpitalach jak również ta, że po operacji pacjentów zawsze wywozi się głową w kierunku drzwi nigdy nogami).

Niewskazane jest również usytuowanie łóżka w strefie, gdzie na jednej linii znajduje się okno i drzwi a pomiędzy nimi stoi łóżko w tym miejscu występuje wysoki poziom energii w związku z czym wypoczynek jest utrudniony, cierpimy wtedy na bezsenność lub wstajemy niewyspani i zmęczeni. Często ze względów na ograniczoną przestrzeń nie możemy sobie pozwolić na przemeblowanie w sypialni w związku z czym niezbędne będzie umieszczenie przegrody oddzielającej łóżko od drzwi (np. postawienie parawanu, lub szafki czy mebla oddzielającego sferę spania).

Łóżko też nie powinno przylegać do ściany, za którą znajduje się łazienka lub ściany w której płyną rury wodociągowe lub za którymi znajdują się źródła promieniowania elektromagnetycznego (rozdzielnie elektryczne, transformatory).

W sypialni nie powinny znajdować się rośliny o ostrych liściach (np. juka, dracena, kaktus) najbardziej polecane rośliny ze względu na swój kształt oraz właściwości zdrowotne do sypialni to paproć, geranium. Rośliny te dopuszczalne są uosób, które mieszkają samotnie, natomiast w sypialni małżeńskiej nie powinny znajdować się rośliny wcale.

Sypialnia nie powinna znajdować się nad garażem lub nad warsztatem.

Łóżko nie może znajdować się pod skosami, powinno być usytuowane pod prostym sufitem, nie powinno też spać się pod belkami stropowymi, które są widoczne, może to powodować wiele schorzeń głównie w miejscach, nad którymi znajduje się belka lub ciężki przedmiot (takie rozwiązanie niweluje się użyciem baldachimów). Częstym błędem w sypialni jest wieszanie lamp, które znajdują się tuż nad śpiącą osobą, takie rozwiązanie powoduje uczucie ucisku, ciążenia i bywa przyczyną różnych schorzeń. Dolegliwości ustają po przestawieniu łóżka lub po zdjęciu lampy.

Przedmioty, które się znajdują w sypialni małżeńskiej powinny być parzyste i występować po dwie sztuki (np. dwie lampki, dwie szafki nocne, dwie poduszki, dwa krzesła itp.)

Kategorycznie zabrania się posiadanie luster w sypialni, które wprowadzają zamęt w sprawach uczuciowych, lustro działa pobudzająco i wpływa negatywnie na jakość snu a niedopuszczalne jest, gdy po przebudzeniu widzimy w nim swe odbicie. Jeśli masz lustra w sypialni zaleca się przykrywanie ich na czas snu.

Kolor czerwony lub różowy w sypialni młodych małżonków będzie działał jak afrodyzjak, można też włączyć czerwoną lampkę. Jeśli z kolorem czerwonym Ci nie po drodze ze względu na niepasującą do niczego kolorystykę, możesz zastosować czerwone prześcieradło, którego nie widać gdy zaścielisz łóżko.

ŹLE USYTUOWANA SYPIALNIA, BRAK ZACHOWANIA ZASAD FENG SHUI, WPŁYW NA NIEPŁODNOŚĆ

Małżeństwa, które nie mogą mieć dzieci powinny sprawdzić czy śpią w dobrym miejscu oraz czy ich sypialnia jest urządzona według feng shui. Najczęstszym błędem występującym w sypialni jest odziaływanie rogów szafek nocnych lub komód, które są skierowane na kobietę podczas snu. Warto też sprawdzić czy na drzwi wejściowe do domu/ mieszkania nie jest skierowana zła energia. Jeśli szafki mają ostre kanty i nie masz możliwości ich odsunąć na tyle by róg biegnący po linii prostej nie przecinał ciała śpiącej osoby wyłóż na szafki serwety zniwelują ostre kanty. Wskazane jest stawianie zdjęć dzieci lub wieszanie obrazków przedstawiających dzieci w sypialni małżeńskiej gdyż takie rozwiązanie wzmaga płodność.

KOLORYSTYKA WEDŁUG FENG SHUI W ZALEŻNOŚCI OD POŁOŻENIA GEOGRAFICZNEGO SYPIALNI

Sypialnia wschodnia oraz południowo-wschodnia to sfera elementu drewna dlatego wysoce wskazane meble z naturalnego, jasnego drewna, ratanu, wikliny lub z bambusa. Zalecane kolory to jasna zieleń i jasno niebieskie dodatki. Kolory zabronione to biały, żółty czerwony.

Sypialnia zachodnia oraz północno-zachodnia to sfera elementu metalu dlatego zaleca się wykorzystanie dodatków metalu w kolorze srebra lub złota. Zalecane kolory to biały, perłowy, jasny róż, kolory ziemi. Niewskazane kolory czerwony, niebieski, granatowy, barwy zieleni oraz zimne barwy.

Sypialnia północna to sfera elementu wody jako że znajduje się w miejscu nienasłonecznionym i zimnym zaleca się kolory jasne białe z akcentami różu lub czerwieni. Kolory niewskazane to czarny, zielony, żółty, czerwony (w nadmiarze)

Sypialnia południowa to strefa elementu ognia pozwala na zachowanie kolorystyki i umeblowania jak w sferze wschodniej i południowo-wschodniej dodatkowo zaleca się użycie fioletu i dodatków w kolorze czerwieni. Kolory niewskazane to biały, czarny, granatowy, niebieski.

Sypialnia południowo-zachodnia oraz północno-wschodnia to sfera elementu ziemi w związku z czym zaleca się zastosowanie barw ocieplających takich jak odcienie żółci, pomarańczy, brzoskwini, czerwieni. Meble matowe jasne w kolorach żółtych lub czerwonych.

Kolor neutralny dla wszystkich sypialni to brzoskwiniowy (symbol długowieczności), zaleca się malowanie sypialni w odpowiednich kolorach wybierając jasne odcienie, natomiast meble we wszystkich sypialniach powinny być matowe.

Źródło : ABC FENG SHUI Leszek Matela

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »