KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

PRAWIDŁOWY UBIÓR BIZNESOWY WEDŁUG FENG SHUI

Ubiór może być pomocny w prezentacji osobowości, można nim wyrazić swój nastrój i uczucia. Wielu specjalistów od feng shui uważa, że odpowiedni strój może pomóc w osiągnięciu sukcesów zawodowych gdyż oddziałuje nie tylko na osoby, z którymi mamy styczność ale także na nas samych i dzięki jemu czujemy się pewniejsi siebie i dowartościowani, noszenie ładnych ubrań powoduje, że wraz z nimi nosisz dobrą energię i jest to powiązane z Twoim dobrym samopoczuciem.

DOBIERAJĄC ODPOWIEDNI UBIÓR NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ ABY:

 • Utrzymać zgodność kombinacji kolorów odpowiadającym poszczególnym elementom.
 • Zwrócić uwagę by utrzymać harmonijny układ pięciu elementów przyrody (ogień, ziemia, metal, woda, ogień).

UTRZYMAJ ZGODNOŚĆ KOMBINACJI KOLORÓW

ZGODNE KOLORY (HARMONIJNE)

 • Zielony z czerwonym
 • Czerwony z żółtym
 • Żółty z białym
 • Biały z czarnym
 • Czarny z zielonym

NIEZGODNE KOLORY (DYSHARMONIJNE)

 • Zielony z żółtym
 • Żółty z czarnym
 • Czarny z czerwonym
 • Czerwony z białym
 • Biały z zielonym

Konkretnym zawodom przypisano określony ubiór według zasad feng shui.

ARCHITEKT

Architekt powinien zadbać o ubiór, który pobudza wyobraźnię i sprzyja pomysłom. Jeśli stój ubierania się architekta będzie sprawiał wrażenie lekkości i wdzięku to takie będą też jego prace projektowe. Zalecane kolory to czerwień i zieleń a kolorem niewskazanym jest czerń.

URZĘDNIK BANKOWY LUB FINANSISTA

Urzędnik bankowy lub finansista powinien zakładać ubiór granatowy bądź zielony i krawat w kolorze różowym lub czerwonym, który będzie przyciągać bogactwo.

PRZEDSIĘBIORCA

Przedsiębiorca powinien ubierać się z godnie z branżą, którą reprezentuje. Ogólnymi kolorami wskazanymi dla biznesmena są kolory czarny lub szary z dodatkami w kolorze niebieskim lub zielonym. Czerń jest pomocna w rozwijaniu kariery oraz w przyciąganiu dla danej osoby korzyści finansowych. Sama czerń nie jest wskazana gdyż jest monotonna i trzeba ją koniecznie ożywiać dodatkami. Ubiór w czerni od stóp do głowy może ograniczać siłę wyobraźni i inwencje twórczą a nawet oddziaływać depresyjnie na osobę, która tak się ubiera.

OSOBA PROWADZĄCA SEMINARIA, WYKŁADY, ZEBRANIA LUB SZKOLENIA

Osoby z tej grupy powinny ubierać się w kolorach ciemnych, odpowiednimi kolorami będą czarny, szary, ciemny brąz i ciemnoniebieski. Kolory te pozwalają zachować opanowanie, podkreślają powagę i status danej osoby jednak kolory te nie powinny całkowicie dominować dlatego wskazane są dodatki w postaci apaszki, broszki, krawatu w kolorze czerwonym co doda mówcy siły wypowiedzi a jej wywód stanie się bardziej racjonalny. Nauczyciel w szkole powinien stosować błękit i zieleń aby uniknąć monotonni i zainspirować swoich uczniów do przyswajania wiedzy.

LEKARZ, PIELĘGNIARKA, SANITARIUSZ

Osoby z tej grypy nie powinny ubierać się całkowicie na biało jak to jest w  zwyczaju. W amerykańskich szpitalach zaczęto już dawno odchodzić od koloru białego. Biel związana jest z czystością ale pacjent potrzebuje nadziei co zapewnia kolor jasny błękit, odnowy i ukojenia co daje jasna zieleń lub miłości wyrażanej przez jakiś różowy element stroju. Różowe akcenty nie są wskazane jedynie w przypadku kontaktów z osobami chorymi psychicznie i zachowującymi się agresywnie.

PRAWNIK, RADCA PRAWNY, ADWOKAT

Osoby z tej grupy zawodowej powinny przede wszystkim dawać nadzieje na załatwienie sprawy a to wiąże się z kolorem niebieskim i granatowym, te właśnie kolory powinny przewyższać w tej grupie zawodowej. Korzystnymi kolorami są też czerwień- symbolizująca sukces oraz zieleń związana ze szczęśliwym zbiegiem okoliczności w prowadzonej sprawie. Stanowczo niedobrym kolorem stroju prawnika, radcy prawnego i adwokata jest czerń ponieważ przekreśla nadzieję na sukces i pogłębia pesymizm.

PROJEKTANT, KONSTRUKTOR, ARTYSTA, PLASTYK

Osoby o tych zawodach wymagają fantazji, pomysłów i inspiracji twórczej dlatego ich odzież powinna być wielobarwna.

DZIENNIKARZ, PISARZ

Osoby te powinny nosić ubrania w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Jeśli osoba o tym zawodzie ma pomysły i potrzebuje spokoju aby tworzyć wówczas korzystny będzie strój z przewagą czerni natomiast jeśli poszukuje nowych pomysłów do swojej twórczości wówczas zieleń i czerwień będą bardziej wskazane. Wielobarwność pomoże mu w zrozumieniu różnych idei i faktów, które może wykorzystać w swojej pracy.

HANDLOWIEC

Praca handlowca polega na oferowaniu swoich towarów, spotykaniu się z ludźmi o zróżnicowanych gustach ii potrzebach dlatego też ubiór powinien być wielobarwny.

ZAOPATRZENIOWIEC, KURIER

Osoby o tym zawodzie powinny ubierać się w ciemne brązy, które mają za zadanie wzbudzać zaufanie i wywoływać odczucie stabilności, wskazane są dodatki w kolorze zielonym.

OSOBA WYBIERAJĄCA SIĘ NA ROZMOWĘ KWALIFIKACYJNĄ

Strój osoby, która stara się o pracę powinien mieć kolor zielony lub niebieski. Kolory te w oczach potencjalnego pracodawcy będą symbolem możliwości rozwoju i potencjału, przyszłego pracownika, który może być przydatny dla firmy. Unikać należy kolorów ostrych np. czerwieni gdyż może ona wywołać u pracodawcy podenerwowanie.

Kolorów ubioru nie powinniśmy dostosowywać wyłącznie do wykonywanego zawodu ale także do naszych indywidualnych potrzeb i stanów emocjonalnych.

 • Kolor czarny, żółty lub biały będzie pomocny dla podniesienia samodyscypliny i wyostrzenia uwagi.
 • Kolor czerwony i zielony będzie pomocny będzie w celu pobudzenia do działania i zwiększenia wydajności pracy.
 • Kolor biały i czarny będzie odpowiedni jeśli pragniesz refleksji, medytacji i zagłębienie się w sobie.
 • Motywy roślinne w ubiorach zwiększają energię danej osoby.

Ubiór należy tak komponować, by dodatki takie jak: torebki, czapki, guziki, paski, krawaty, apaszki oraz makijaż równoważyły żywioły przyrody w człowieku.

Czynnikiem obudzającym energetycznie człowieka jest biżuteria z kamieniami szlachetnymi:

 • Złoto, srebro i platyna reprezentują żywioł metalu
 • Kamienie szlachetne żywioł ziemi

Oba żywioły wspierają się dlatego korzystne jest ich łączenie

UTRZYMAJ HARMONIJNY UKŁAD PIĘCIU ELEMENTÓW PRZYRODY

WODA

Woda powstaje dzięki metalowi to komunikacja, intuicja zawody z nią związane to media, cały Świat informacji również biznesowej, turystyka, logistyka, transport, handel, sprzedaż, marketing, analiza i myślenie, marynarka, rybołówstwo, hydrologia, melioracja, pływalnie, SPA, żeglarstwo. Kolorami wody są czarny, kolory niebieskiego w tym błękit, odcienie granatu. Kształty faliste.

OGIEŃ

Ogień powstaje ze spalonego drewna odpowiada za rozgłos, sławę, medialność i elegancję. Jest elementem, którego nie trudno nie zauważyć i ma związek z zawodami takimi jak: artysta, aktor, fryzjer, stylista, kosmetyczka, fotograf, stróż prawa (policjant), prokurator, żołnierz, spawacz, kucharz, elektryk, tancerz, piosenkarz, sprzedawca marketingowy, piekarz, kucharz, estrada, kino, teatr i aktorstwo, duchowność, informatyka, przemysł paliwowy, gaz, ropa, elektronika. Kolory ognia to: purpura, czerwień i fiolet. Kształt – trójkąt.

ZIEMIA

Ziemia to stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa, niechęć doo zmian i umacnianie się na pozycji. Ziemia odpowiada za zapewnienie podstaw egzystencji. Zawody przypisane do ziemi to: przemysł spożywczy, gospodarstwo domowe, rolnictwo ale także nieruchomości. Kolory ziemi to: brązy, beże, odcienie żółci i piaski. Kształty: kwadraty i prostokąty leżące.

METAL

Metal to skupienie, powaga, elegancja, dyskrecja, prawość i rzetelność. Metal to symbol pieniędzy a tym samym biznesu. Zawody związane z metalem to: banki, wszelkie instytucje finansowe, ubezpieczenia, języki, prawo, zarządzanie, sprawiedliwość, komunikacja, podejmowanie decyzji. Kolory wskazane dla metalu to: biel, popiel, szarość, kolor złota i srebra. Zalecane kształty to: okrąg, półokrąg, łuki.

DRZEWO

Drzewo odpowiada za kreatywność, rozwijanie się i ciągłe doskonalenie się w wielu dziedzinach, ma związek z nauką, kreacją, nowoczesnością i innowacyjnością. Zawody związane nim związane to: rolnictwo, ogrodnictwo, leśnictwo, medycyna w tym naturalna, ziołolecznictwo, wszelkie działania nastawione na wzrost i rozwój, rozpoczynanie, moda, reklama, kreacja, twórczość, nauka, budownictwo. Kolor drzewa to wszelkie odcienie ziemi. Zalecane kształty to prostokąt kolumnowy.

Dbaj o noszenie ładnych ubrań ponieważ wraz z nimi nosisz ze sobą energię, człowiek ubrany dostojnie i elegancko czuje się zupełnie inaczej aniżeli ten ubrany byle jak, otoczenie też spostrzega nas inaczej przez pryzmat naszego ubioru a ten dobrany właściwie ma szczególne znaczenie na płaszczyźnie zawodowej. Specjaliści od feng shui zalecają wyrzucanie przenoszonych i sfatygowanych ubrań.

Źródło zaczerpnięte: ABC FENG SHUI Leszek Matela

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »