KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

SAUNA NA WŁOSY CZYM JEST NA CZYM POLEGA

Sauna na włosy jest to zabieg, który wykonuje się w salonach fryzjerskich, przy użyciu specjalnego urządzenia, choć sam zabieg można odwzorować w domowym zaciszu. Dzięki saunie, składniki odżywcze nałożonego kosmetyku, wnikają dobrze wgłąb włosa i dostatecznie go nawilżają. Idealnie na ten zabieg nadają się włosy zniszczone farbowaniem, przesuszone od słońca czy nadmiernego ogrzewania. Sam zabieg wykonany w salonie fryzjerskim nie jest drogi, tak więc czy to w salonie czy w domu, warto wykonywać go regularnie, dzięki czemu zobaczymy znaczą poprawę nawilżenia naszych kosmyków.

CZYM JEST SAUNA NA WŁOSY

Sauna na włosy jest zabieg, który wykonuje się przy odpowiedniej temperaturze, która wynosi 40-60 stopni C i wytwarzana jest przy użyciu specjalnego urządzenia, które nie ma bezpośredniego kontakty z włosami lub tylko poprzez zakrycie włosów czepkiem i ręcznikiem. Temperatura w tym zabiegu odrywa ważną rolę, gdyż to właśnie ona sprawia, że otwierają się łuski włosa i substancje z nałożonej na włosy maski czy ampułki szybciej wnikają do wnętrza włosa. Drugą ważną rolę odgrywa wilgoć, w tym przypadku para wodna, która ułatwia także wchłanianie się substancji odżywczych.

KIEDY POTRZEBNA JEST SAUNA

 • dla włosów zniszczonych koloryzacją, zabiegami chemicznymi czy zabiegami fryzjerskimi przeprowadzanymi z użyciem wysokiej temperatury
 • po wypoczynku w ciepłym miejscu (promienie słoneczne, słona woda)
 • okres zimowy, gdzie jesteśmy narażeni mróz i sztuczne ogrzewanie

EFEKTY

Włosy po zabiegu są:

 • lśniące
 • sprężyste
 • gładkie
 • miękkie
 • nawilżone
 • wzmocnione
 • odżywione
 • zregenerowane
 • łatwe w rozczesywaniu

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed rozpoczęciem zabiegu, włosy myje się dwukrotnie szamponem, po czym nakłada się na nie maskę przeznaczoną do sauny. Po nałożeniu kosmetyku włosy są upinane i siadamy pod specjalnym urządzeniem. W jego tylnej części znajduje się pojemnik, w którym nagrzewa się woda destylowana,a po osiągnięciu określonej temperatury, z sauny zaczyna wydostawać się para wodna. Zabieg trwa około 20 minut, po czym maska jest spłukiwana z włosów na przemian ciepłą i letnią wodą, by dokładnie zamknęła się ich łuska , a następnie są one suszone i układane.

SAUNA NA WŁOSY W DOMU

Saunę na włosy można jak najbardziej wykonać samemu w domu, a wystarczy tylko użyć dowolnej odżywki bądź maski, czepek foliowy, ciepły ręcznik i suszarkę do włosów. Dobrym rozwiązaniem są również oleje naturalne tj. olej migdałowy czy olej arganowy, które bardzo dobrze zregenerują włosy.

Zabieg domowy zaczynamy od dwukrotnego umycia włosów delikatnym szamponem do włosów, najlepiej tym bez SLS i SLES w składzie. Po umyciu i odciśnięciu nadmiaru wody, na włosy nakładamy maskę, odżywkę lub olej naturalny (bądź ampułkę), kosmetyk rozprowadź dokładnie na całe włosy- możesz je delikatnie rozczesać grzebieniem z szerokimi ząbkami. Następnie włosy należy w luźny koczek na czubku głowy, po czym nałożyć czepek foliowy i ciepły ręcznik. Kiedy ręcznik będzie tracił temperaturę, możesz podgrzać cały turban suszarką. Całość trzymaj tak przez około 20-30 minut. Zamiast używać czepka i ręcznika możesz również zrobić saunę w inny sposób -do miski nalej gorącej, lecz nie wrzącej wody i trzymaj nad nią głowę przez kwadrans. W obu przypadkach, po minionym czasie zmyj kosmetyk najpierw ciepłą, a potem chłodną wodą. Niska temperatura spowoduje domknięcie łusek włosów, dzięki czemu będą one gładkie i błyszczące.

CENNE UWAGI

 • Saunę na włosy powinno wykonywać się systematycznie, gdyż zabieg ten przynosi najlepsze efekty, gdy jest powtarzany regularnie. Jednorazowa sauna na włosy nie poprawi widocznie ich kondycji. Zabieg powinno wykonywać się np. raz w tygodniu przez miesiąc, z dwoma miesiącami przerwy przed kolejną serią.
 • koloryzacja kosmyków nie jest przeciwwskazaniem do korzystania z sauny na włosy, wręcz przeciwnie – regularnie farbowane włosy powinny być poddawane licznym zabiegom pielęgnacyjnym.

Źródło: medme.pl ”sauna na włosy na czym polega? Jakie są efekty?”, nanoil.pl ”sauna na włosy – kuracja nawilżająca i odżywiająca. Jak zrobić ją w domu”

Posted by Ola

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »