KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

PRZEBARWIENIA PLAMY PIEGI PRZYCZYNY ZAPOBIEGANIE JAK SIĘ ICH POZBYĆ

Przebarwienia to ciemnobrązowe plamy o nieregularnym kształcie zlokalizowane w okolicach twarzy, szyi. Pojawiają się głównie u kobiet często w okresie ciąży, u kobiet przyjmujących doustne środki antykoncepcyjnych lub inne leki. Plamy podobnie jak piegi nasilają się pod wpływem promieni słonecznych a dzieje się tak dlatego, że skóra o zabarwieniu ciemniejszym opala się jeszcze bardziej co daje wrażenie nasilenia przebarwień. W wieku dojrzałym pojawiają się plamy starcze głównie na dłoniach, dekolcie zwane inaczej „kwiatami starości”.

Objawom tym najczęściej towarzyszy podwyższony poziom cholesterolu we krwi, podwyższona bilirubina, ALAT, ASPAT. Na rynku dostępne są zabiegi silnie złuszczające warstwy rogowe naskórka np. z dodatkiem kwasów ale zabiegi te zlikwidują jedynie objawy a nie przyczynę powstawania przebarwień.

hands-195654_1920

PRZYCZYNY POWSTAWANIA PRZEBARWIEŃ, PLAM, PIEGÓW

  • Nieprawidłowa dieta (wysokotłuszczowa o dużej zawartości tłuszczy trans w tym produkty czekoladowe, produkty mięsne i mleczne o dużej zawartości tłuszczu),
  • Stosowanie leków, leki antykoncepcyjne, antydepresyjne,
  • Alkohol. Spożywanie alkoholu wypłukuje witaminy z grupy B w tym witaminę B4 odpowiadającą za prawidłową pracę wątroby, w związku z tym osoby nadmiernie spożywające alkohol powinny suplementować kompleks witaminowy z grupy B (np. Puritan`s Pride , Vitamins Because) zawierają witaminę B4, której dodatkowo nie trzeba suplementować).

ZAPOBIEGANIE, JAK SIĘ ICH POZBYĆ

  • Jeśli cierpisz na bóle miesiączkowe zaleca się stosowanie na kilka dni przed miesiączką suplementacji Sylimarolem by odciążyć wątrobę, to właśnie jej osłabienie nasila bóle przed i w trakcie menstruacji (Sylimarol 70 mg 30 szt. cena około 10 zł dostępny w aptece bez recepty) to lek, który stosuje się wspomagająco w zaburzeniach czynności i w stanach zapalnych wątroby, w rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby np. środkami ochrony roślin, alkoholem oraz po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów.
  • Zmień dietę na niskotłuszczową np. dr Ornisha unikaj produktów smażonych, alkoholu, czekolady, potraw zawierających tłuszcze trans, podrobów, wieprzowiny, napojów gazowanych, więcej o diecie niskotłuszczowej dr Ornisha znajdziesz tutaj: https://blessyou.pl/dieta-w-leczeniu-cukrzycy-miazdzycy-cholesterol-nadcisnienia-dr-ornisha/
  • Rozpocznij suplementacje witaminą C (minimum 1000 mg/dobę) optymalna dawka to 3 x 500 mg spożywana po każdym posiłku ma najlepsze zastosowanie, odciąża pracę wątroby i wspomaga jej prace (witamina C z bioflawonoidów lub z aceroli). Organizm samodzielnie jej nie wytwarza a dostarczona do organizmu bardzo szybko zostaje wydalona w związku z czym przez cały dzień powinniśmy spożywać porcje owoców i warzyw.
  • Zacznij suplementacje witaminy B4 (zwanej inaczej choliną) ma ona za zadanie oczyszczanie wątroby ze złogów cholesterolu i toksyn co usprawnia jej pracę. (Cholina 100 gram w proszku około 200 porcji cena około 20 zł dostępna w niektórych aptekach, sklepach z odzywkami dla sportowców lub na allegro). Jeśli zdecydujesz się na kompleks witamin z grupy B niepotrzebna będzie dodatkowa jej suplementacja.
  • Stosuj domowe peelingi skóry 1-2 x w tygodniu, spowodują przyspieszenie usunięcia starej przebarwionej skóry.

Peeling cukrowy: oliwa z oliwek, cytryna, cukier trzcinowy.

Peeling kawowy: kawa mielona surowa, cynamon, oliwa.

Peeling solny: sól morska drobna, oliwa z oliwek, cytryna.

W przypadku podwyższonych parametrów wątrobowych i cholesterolu zaleca się przeprowadzenie oczyszczania wątroby przed zastosowaniem diety i suplementacji np. oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego według Michała Tombaka lub Andreasa Moritza.

Więcej na temat podwyższonego cholesterolu znajdziesz tutaj : https://blessyou.pl/zly-cholesterol-ldl-jak-obnizyc-przyczyny-leczenie-nieplodnosc/

Więcej na temat problemów z wątrobą znajdziesz tutaj: https://blessyou.pl/choroby-watroby-stluszczenie-marskosc-guz-rak-watrobokomorkowy/

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »