KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

PODSTAWOWE ZASADY FENG SHUI CZYLI CO ZROBIĆ BY BYĆ SZCZĘŚLIWYM ZDROWYM I BOGATYM

Feng shui dosłownie oznacza wiatr i wodę, jest nauką o o energii chi, która ma nam pomóc żyć w harmonii z otoczeniem, która uczy nas jak mamy zagospodarować daną przestrzeń, gdzie ma się znajdować miejsce wypoczynku, a gdzie pracy. Nauka ta praktykowana jest w Chinach od wielu tysięcy lat temu, po dziś dzień buduje się domy w miejscu przynoszącym szczęście, pomieszczenia i przedmioty wyposażone są zgodnie z tymi zasadami, co ma na celu wpływać na harmonię naszego życia, chronić nas przed wpływem złych czynników, chronić nasze zdrowie przed chorobami, potęgować bogactwo i szczęście.

Sprzątaj regularnie

Sterty gazet, papierów czy rzeczy do prania to częsty widok w każdym mieszkaniu. Takie sterty nie posprzątanych przedmiotów, które nie leżą na swoim miejscu i się kurzą, działają na twoją niekorzyść. Symbolicznie “przytłaczają cię” zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Energia nie krąży swobodnie po domu, tworzą się blokady i zatory energetyczne. Podobny problem stwarzają zagracone kąty i wejście do domu. Sprzątaj więc i układaj rzeczy na swoje miejsce przynajmniej raz w tygodniu, a będziesz się lepiej czuł i zmniejszysz ryzyko chorób.

Nie trzymaj przyrządów do ćwiczeń w sypialni.

Przyrządy do ćwiczeń nie sprzyjają energii sypialni. Tam, gdzie śpimy, musimy czuć, że możemy się odprężyć, zrelaksować, wyspać i pobyć sam na sam z partnerem. Rowerek treningowy, mata do jogi czy ciężarki kojarzą się natomiast każdemu z wysiłkiem i ciężką pracą nad własną formą. Tak samo zaczniesz traktować swój związek i zdrowie – jak ciężką i uciążliwą pracę. Przestaw te rzeczy do innego pokoju, a w sypialni jedyny wysiłek, jaki powinien cię zajmować to… seks.

Wyrzucaj niepotrzebne, zepsute rzeczy.

Ta zasada jest szeroko stosowana w polskich domach – niczego się nie wyrzuca, bo przecież może się kiedyś przydać. Po kilku miesiącach lub latach okazuje się, że otaczają cię zapasowe pudełka na wypadek przeprowadzki lub reklamacji, ubrania, w które już się nie wciśniesz lub czekające na powrót mody, gitara, której nie da się nastroić. Poza tym w sypialni wisi brzydki obrazek, który dostałeś w prezencie od przyjaciół, w kuchni stoi wielka pusta miska, w której miałeś trzymać owoce i orzechy, ale ciągle zapominasz ich tam włożyć. W piwnicy czy garażu stoją zepsute sprzęty AGD, które kiedyś może naprawisz czy też kawałki desek, resztki połamanej glazury czy stara farba, która już zwietrzała. Jeśli tego nie wyrzucisz, twoje życie będzie tak jak te zgromadzone przedmioty – bezczynne i nikomu nie potrzebne. Rób raz na pół roku przegląd i wyrzucaj wszystkie stare i niepotrzebne rzeczy. Bez wahania pozbywaj się prezentów, które ci się nie podobają. One blokują twoją energię!

Unikaj pustych, białych ścian.

Brak obrazów, zdjęć czy przedmiotów na ścianach robi smutne wrażenie. Według feng-shui jest to niezagospodarowania przestrzeń, która obniża twoją zdolność do kreatywnego myślenia i cieszenia się życiem. Jeśli nie masz nic ciekawego do powieszenia, wytapetuj lub wymaluj z delikatnym wzorkiem.

Nie trzymaj otwartej klapy od toalety.

Wszyscy mężczyźni to robią – zostawiają w łazience otwartą klapę do toalety, co wyprowadza z równowagi wszystkie kobiety. I niestety to one mają rację. Toaleta jest miejscem, w którym odpływa energia gromadzona w domu: od pieniędzy i dobrobytu po zdrowie. Naucz wszystkich domowników zamykania klapy od sedesu, kiedy nikt go nie używa.

Myj regularnie okna.

Okna są oczami domu. Jeśli są brudne, nie dostrzegasz pewnych możliwości czy życiowych okazji, jakie pojawiają się na twojej drodze. Według feng-shui są powiązane z twoją sławą i reputacją. Czyste i błyszczące okna sprawią, że ludzie będą cię doceniać i podziwiać twoje umiejętności. Na widok brudnych okien ludzie z politowaniem kiwają głowami, przylepiają ci etykietkę brudasa i nieudacznika. W ten sposób krąg twoich wpływów i możliwości szybko się skurczy.

Przygotowuj posiłki w domu.

Kuchnia jest centrum energetycznym twojego domu. Jeśli nic się w niej nie dzieje, tak samo może być w twoim życiu. Im mniej gotujesz, tym mniej żywiołu ognia jest obecne wokół ciebie. Ogień oznacza energię, powiększające się możliwości i aktywne zdobywanie życiowych celów. Jeśli nie masz czasu gotować, przyjmuj w kuchni gości. Ich energia da ci radość i chęć do życia. Jeśli twoja kuchnia jest za mała nawet na przyjęcie przyjaciółki na plotki, postaw na stole lub blacie kuchennym, blisko kuchenki, czerwoną świecę i zapalaj ją codziennie – wieczorem lub podczas robienia porannej kawy. Dzięki temu dasz domowi i sobie więcej energii i życiowego optymizmu.

Nie przechowuj zasuszonych kwiatów.

Zasuszone róże, które trzymamy, aby przypominały nam stare dobre czasy lub uczucia, które już wygasły, nie są dobrym omenem. Popularne w polskich domach kompozycje z barwionych traw lub suszonych kwiatów uznawane są przez konsultantów feng-shui za źródło życiowego zastoju, złego samopoczucia i energetycznego bałaganu. Nie trzymaj także zwiędłych kwiatów i szybko obrywaj zwiędłe czy wysuszone liście roślin doniczkowych.

Nie przechowuj starych rodzinnych rupieci.

Szkoda ci wyrzucić babcinej garsonki lub apaszki, którą twoja ciotka zakładała na randki? W szafie leżą stare torebki, które kobiety w twojej rodzinie nosiły z pokolenia na pokolenia, a ty teraz nie masz sumienia ich wyrzucić? Odważ się i zrób to! Nawet schowane głęboko w garderobie czy w pudełku kierują twoją uwagę i energię w kierunku przeszłości. Pod ich wpływem nie myślisz o tym, co cię jeszcze w życiu czeka. Twoja energia jest zablokowana na nowe życiowe sytuacje i możliwości, a nawet możesz powtarzać błędy, które popełniali członkowie twojej rodziny. Nie pozwól, aby twój dom stał się przechowalnią dla rodzinnych gratów i pamiątek.

Zwracaj uwagę na kapiące krany. 

Jeśli gdzieś w domu kapie ci woda z kranu, jak najszybciej wymień uszczelkę. Wilgoć jest twoim wrogiem! Nadmiar elementu wody sprawia, że energia w twoim domu zwalnia i jest bardziej “leniwa”. Cieknące krany, nieszczelne kurki lub prysznice działają więc na twoją niekorzyść, powodują odrętwienie, zmęczenie, niepokój i problemy z emocjami. Zlew w kuchni i łazienka powinny być zawsze schludne, suche i błyszczeć czystością. Poza tym żywioł wody związany jest z pieniędzmi – jeśli woda wycieka, pieniądze symbolicznie wyciekają ci z portfela!

Źródło: Artykuł z tygodnika “Gwiazdy Mówią”

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »