KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

PASTA CUKROWA DO DEPILACJI JAK JĄ STOSOWAĆ

Pasta cukrowa do depilacji to idealna i łatwa opcja do samodzielnego wykonania zabiegu depilacji w domu bez pomocy kosmetyczki, może być stosowana jako  alternatywa dla depilacji woskiem. Pasta cukrowa to produkt naturalny, nie uczula, stworzony na bazie cukru, który jako naturalny konserwant zapobiega rozwojowi bakterii, co jest również bardzo ważne, jeśli chodzi o higienę. Składnikami pasty są : woda, cukier oraz kwas cytrynowy. Włoski, dzięki paście są wyrywane z cebulkami, nie łamią się podczas zabiegu, przez co nie odrastają szybko, a taka depilacja starcza na dłużej.

JAK STOSOWAĆ PASTĘ CUKROWĄ DO DEPILACJI

To bardzo proste, nie musisz jej podgrzewać, choć jeśli masz problem z otworzeniem pojemnika, co może się zdarzyć ze względu na zbyt niską temperaturę otoczenia, wystarczy lekko podgrzać pojemnik np. wkładając go na minutę do gorącej wody lub na krótką chwilę do mikrofalówki, następnie należy otworzyć pojemnik, wyciągnąć potrzebną ilość pasty na daną partię skóry, następnie przykleić pastę nakładając pod włos. Po zrobieniu tej czynności należy zdecydowanym i szybkim ruchem pastę oderwać ”z włosem”, czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

JAK ZMYĆ PASTĘ CUKROWĄ

Po wykonaniu depilacji pastą cukrową warto nałożyć oliwkę, która pomoże usunąć pozostałe resztki na skórze, następnie wytrzeć oliwkę z ciała chusteczkami. Pasta równie dobrze zmywa się pod zimną woda, bardzo łatwo i szybko można się jej pozbyć z dłoni i ciała pod strumieniem zimnej wody.

JAKIE ZABIEGI ZASTOSOWAĆ PO DEPILACJI

Po zabiegu depilacji można nałożyć krem łagodzący, ale nie ma takiej potrzeby, ze względu na to, że pasta nie wpływa negatywnie na skórę, nie podrażnia jej, w przeciwieństwie do innych produktów przeznaczonych do depilacji np. wosków, kremów, które posiadają chemiczny skład.

MOJA OPINIA PO ZASTOSOWANIU PASTY CUKROWEJ

Ze względu na to, że co 2-3 tygodnie chodzę do kosmetyczki na depilację woskiem dlatego, zastosowanie pasty cukrowej jest dla mnie idealnym rozwiązaniem, zamiast marnować czas na dojazd oraz samo spędzanie czasu u kosmetyczki, mogę sama sobie zafundować taki zabieg w domu, oszczędzając czas i pieniądze, dodatkowo fundując sobie zabieg z naturalnych składników, co jest bardzo ważne. Bardzo mocnym plusem jest to, że nie muszę kupować specjalnych pasków oraz patyczków do depilacji, przez co zawszę mogę zaoszczędzić parę groszy. Aby wykonać zabieg depilacji pastą, lekko ją podgrzewam, szczególnie robię to w tej porze roku, kiedy to dni robią się coraz chłodniejsze, wówczas pasta po prostu zaczyna twardnieć z powodu niskiej temperatury. Jednak nie jest to problem, wystarczy minuta w gorącej wodzie i pasta zaczyna robić się elastyczna, nie za gorąca, idealna do nakładania rękoma na skórę. Oczywiście pastę nakładam pod włos i natychmiast odrywam zgodnie z wzrostem włosa. Jedna taka warstwa wystarcza mi na całą okolicę pachy, a gdy nie uda się wyrwać wszystkich włosków z jednego miejsca przy jednym pociągnięciu wówczas ten sam fragment pasty można użyć jeszcze kilka razy, dopóki nie straci swych właściwości, które pomagają w usuwaniu włosków wraz z cebulką. Po całym zabiegu nakładam oliwkę, aby pozbyć się niewielkich kawałków pasty, która została na moim ciele. Następnie nakładam niewielką ilość kremu, aby nawilżyć depilowane miejsce. Samo wyrywanie włosków jest lekko bolesne, bo jednak wyrywamy włoski wraz z cebulkami, ale sama skóra nie jest podrażniona. Jestem naprawdę zadowolona z takiego rozwiązania. Według mnie jest to bardzo wydajna oraz bardzo tania opcja depilacji, bo za samo opakowanie zapłacimy nie więcej niż 15 zł. Myślę, że opakowanie pasty ta wystarczy mi na dość długi czas. Na dodatek, po wyrwaniu, włoski rosną o wiele wolniej i są o wiele jaśniejsze, niż po wyrywaniu chemicznym woskiem.

Posted by Ola

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »