KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

ODŻYWIANIE ENDOGENNE NA CZYM POLEGA

Odżywianie endogenne to stan, w którym organizm nie otrzymując pożywienia z zewnątrz przełącza się na odżywianie wewnętrzne podczas, którego trawi uboczne produkty przemiany materii, tkankę tłuszczową, złogi cholesterolowe, zwyrodnienia tkankowe i inne twory powstałe w organizmie jak np. guzy, polipy, torbiele. Po takim odżywianiu organizm zostaje dogłębnie oczyszczony, nabiera sił witalnych, poprawie ulega funkcjonowanie poszczególnych narządów, sprawniej funkcjonuje wątroba przez co uregulowany zostaje poziom złego cholesterolu i gospodarka hormonalna, nerki sprawniej odfiltrowują zalegające płyny w organizmie, trzustka a właściwie wysepki trzustkowe w niej zawarte sprawniej wydzielają insulinę niezbędną do metabolizmu białek, węglowodanów i tłuszczy. Poprawie ulega również pamięć i koncentracja a co najważniejsze jelita zostają oczyszczone ze złogów, pleśni, grzybów i rozpoczynają prawidłowe wchłanianie mikroskładników odżywczych.

Podczas odżywiania wewnętrznego zostaje uruchomione zjawisko detoksu komórkowego (autofagocytozy lub inaczej autofagii), który polega na tym, że komórki mają zdolność niszczenia swoich własnych części składowych i dochodzi do tak zwanego „samozjadania”. Zjawisko te odkrył profesor Yoshinori Ohsumi, który przeprowadził szereg badań na komórkach drożdży, zmodyfikował ich geny tak, by nie mogły neutralizować odpadów tym sposobem pobudził u nich autofagię przez głodzenie nie dostarczając im pożywienia. Zaobserwował tworzenie się w komórkach drożdży pęcherzyków z nieprzetworzonymi odpadkami (mechanizm działania autofagii), które na skutek zakłócenia neutralizacji szybko powiększyły się do rozmiarów możliwych do zaobserwowania pod mikroskopem. Stało się to pierwszym naukowym dowodem na to, że działanie mechanizmów samozjadania (autofagia komórek – detoksu komórkowego) istnieje. Następnie Yoshinori Ohsumi udowodnił, że podobne zjawisko zachodzi we wszystkich komórkach posiadających jądro, łącznie z komórkami człowieka. Za swe odkrycie otrzymał nagrodę Nobla 3 października 2016 roku w kategorii Medycyna.

Podczas oczyszczania, z narządów i tkanek do krwioobiegu tafiają np. pozostałości po lekach, pestycydy, toksyczne nagromadzone związki przez lata np. z nieprawidłowo przeprowadzonej obróbki termicznej żywności (smażenie, pieczenie, grillowanie). Uwolnione związki podczas odżywiania endogennego mogę mieć negatywny wpływ na samopoczucie przez pierwsze 2-3 dni, wówczas pojawić się mogą (bóle głowy, senność, uczucie zimna i osłabienie). Objawy te jednak mijają po kilku dniach, po czym odczuwamy duży przypływ energii, sił witalnych i właśnie wtedy wiemy, że było warto. Jeśli oczyszczanie organizmu przeprowadzasz regularnie 1-2 razy w roku lub jeśli przed przeprowadzeniem głodówki oczyścisz jelita to negatywne skutki złego samopoczucia nie będą dla Ciebie odczuwalne.

Pozytywnym efektem przeprowadzenia głodówki, postu jest nie tylko fakt poprawy zdrowia ale również można pozbyć się zbędnych kilogramów.

Moją głodówkę rozpoczęłam zaraz po 4 tygodniowym cyklu oczyszczania jelita grubego według Michała Tombaka

https://blessyou.pl/oczyszczanie-jelita-grubego/

Ma to ogromne znaczenie, aby pozbyć się zalegających toksyn, które podczas głodówki uwalniają się, co może wpłynąć na pogorszenie naszego samopoczucia tj. wystąpienie osłabienia czy bólu głowy.

Następnie rozpoczęłam oczyszczanie nerek, wątroby i woreczka żółciowego sokiem jabłkowym według Michała Tombaka

https://blessyou.pl/oczyszczanie-nerek-z-toksyn-bialka-kamieni-sluzu-i-bakterii/

Do przeprowadzenia oczyszczania użyłam soku świeżo wyciskanego w 3 l workach umieszczonych w kartonie z kranikiem. Wybrałam sok słodki, tak jak zaleca autor. Postawiłam sok na biurku i piłam go w pracy według zaleceń co 2 godziny, a po pracy kurację kończyłam w domu.

Bałam się głodówki jak ognia, w szczególności bólu głowy, na który tak często skarżą się osoby podczas oczyszczania. W przeszłości często cierpiałam na migreny z aurą i towarzyszące jej wymioty, ból potrafił utrzymywać się przez 3 do 6 dni, regularne cykle oczyszczania wątroby i dieta eliminująca wyroby z czekolady spowodowały, że problem bólu głowy mnie już nie dotyczy. I tak też było podczas 3- dniowej głodówki.

Jeśli więc przed głodówką oczyścisz jelita, najprawdopodobniej ból głowy nie będzie występował. Bóle głowy, które powstają podczas głodu najczęściej swe źródło znajdują w jelitach, które są zanieczyszczone złogami i toksynami, a w przypadku braku dostarczenia pożywienia z zewnątrz, gdy organizm z resztek jedzenia znajdującego się w jelitach (w nich znajdują się również toksyny) czerpie energie niezbędną do spożytkowania, często objawia się występowaniem bólu głowy. W przypadku jelit oczyszczonych bóle głowy podczas głodu nie występują. To właśnie ten syndrom ból głowy podczas głodu świadczy o tym, że jelita są mocno zanieczyszczone i wymagają oczyszczenia.

Osobiście nie najlepiej radzę sobie uczuciem głodu, które na samą myśl spędza mi sen z powiek, z reguły nie dopuszczam do jego odczuwania. A co zadziwiające podczas oczyszczania sokiem naprawdę go nie odczuwałam może jeden raz przez chwilę w pierwszy dzień około godziny 10 rano ale szybko nastał czas wypicia kolejnej porcji soku i problem zniknął, pomiędzy porcjami soków wypijałam herbatę yerba mate, po której dodatkowo byłam syta.

JAK DZIAŁA OŚRODEK GŁODU

Ośrodek głodu regulujący odczuwanie łaknienia, zlokalizowany jest w bocznej części podwzgórza w mózgu. Głód pociąga za sobą zwiększoną wrażliwość zmysłu smaku, powonienia, co ułatwia nam poszukiwanie pokarmu. Głód to sygnał nadchodzący z mózgu z informacją, że kończą się zapasy pożywienia we krwi i , że trzeba te zapasy uzupełnić. Sygnał ten związany jest ze stężeniem we krwi poziomu glukozy, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Gdy kończy się zapas glukozy, wolne kwasy tłuszczowe uwalniane z tkanki tłuszczowej stanowią źródło zastępcze, wówczas organizm daje sygnał głodu. Ośrodek głodu wyłącza się fizjologicznie, gdy nie dostarczamy organizmowi żadnych wysokoodżywczych pokarmów a wartość kaloryczna jest mniejsza bądź równa 800 kcal / dobę wówczas nie chce się nam jeść. Włączenie do diety np. oliwy spowoduje, że organizm znów przestawi się na odczuwanie głodu (burczenie w brzuchu, ssanie w żołądku).

Od kilu lat stosuje kilka razy w roku oczyszczanie poszczególnych narządów, jednak nigdy nie zdecydowałam się na post, bo nie byłam na to gotowa. Do postu trzeba się przygotować przede wszystkim psychicznie, przemyśleć dokładnie czy tego naprawdę chcemy, nasze nastawienie ma ogromne znaczenia i wpływ na samopoczucie podczas głodówki, jeśli więc będziemy narzekać i ubolewać nad tym, że nie mogę zjeść i jak ja przeżyję bez jedzenia na pewno podczas głodówki nie będzie nam łatwo. Pomyślałam sobie nie ja pierwsza i nie ostatnia głodówkę będę przechodziła i dam radę. Już w pierwszy dzień otrzymałam przeogromny napływ energii, chciało mi się więcej i mogłam więcej, mój stan psychiczny i fizyczny osiągnął maksimum możliwości, mogłam góry przenosić a moją niespożytkowaną energię włożyłam w trening spalania kalorii oczywiście z umiarem, by nie osłabnąć spaliłam 100 kcal. Dzień drugi nie różnił się niczym od dnia pierwszego równie dobrze się czułam i nie odczuwałam głodu. Trzeciego dnia z uśmiechem wstałam i przez cały dzień cieszył mnie fakt, że to już dzisiaj koniec i, że dałam radę. Podczas terapii sokowej wypróżniałam się jak co dzień. Byłam przekonana, że mocz będę oddawała bez przerwy, bo przecież tylko piję a jednak nie oddawałam go wcale częściej aniżeli przed oczyszczaniem. Wiem, że do była dobra decyzja moim nerkom należało się oczyszczanie.

Po oczyszczaniu postanowiłam przejść na dietę owocowo-warzywną dr Ewy Dąbrowskiej “Post Daniela”, na której chciałabym wytrwać 40 dni, chciałabym się pozbyć zaległych 4-5 kg a dietę chcę połączyć z codziennym 30 minutowym wysiłkiem fizycznym. Będę pisała w kolejnych postach o tym, jak należy przygotować się do diety owocowo-warzywnej dr Ewy Dąbrowskiej, przestawię też jadłospis na 10 kolejnych dni z przepisami. 

Źródła: www.odzywianie.info.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »