KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

NIEPRAWIDŁOWA POLARYZACJA MAGNETYCZNA WPŁYW NA NIEPŁODNOŚĆ

Niepłodność idiopatyczna – to termin przypisany parom, które zostały zdiagnozowane, u których nie są znane przyczyny niepłodności, wykluczono szereg innych przyczyn niepłodności oraz te, u których zostały wykorzystane wszystkie z możliwych sposobów leczenia niepłodności. Niepłodność, która nie zna przyczyny natury medycznej klasyfikowana jest często jako ta, związana z zaburzeniami natury emocjonalnej.

W przypadku niepłodności, idiopatycznej, która nie daje jednoznacznej przyczyny niepowodzenia poczęcia potomstwa warto pochylić się nad specjalistyczną metodą leczenia niepłodności w medycynie naturalnej np. poddać się oznaczeniu biopola u obojga partnerów.

CO TO JEST POLE BIOLOGICZNE (BIOPOLE)

Biopole to polaryzacja elektryczna i magnetyczna, która występuje u każdej żywej istoty. Profesor Harold Saxton Burr amerykański naukowiec w dziedzinie neuroanatomii i bioelektrodynamiki w 1935 roku opublikował min. (z FSC Northrop) „Elektro-dynamiczną teorię życia” (z CT Lane) „Charakterystyka elektryczna żyjących systemów” został zauważony za użycie woltomierza w celu wykrycia potencjału elektrycznego ciała, zgłoszonego po raz pierwszy w jego tekście z 1936 roku (z CT Lane i LF Nims) : Mikromolotometr próżniowy do pomiaru zjawisk bioenergetycznych”. Profesor zaproponował pojęcie pola „L-Field” dla bioenergetycznych pół systemów żyjących. Jego badania na temat bioelektryny owulacji i menstruacji doprowadziły do powstania i wprowadzenia do obrotu urządzeń płodności. Burr wykorzystał pole L do wyjaśnienia różnicowania komórek i formy żywych organizmów. Teoria Burra została odrzucona przez wielu naukowców a jego badania były kontynuowane przez lekarza Leonarda J. Ravitza, który pracował wcześniej z Burrem. Ravitz napisał, że owulacja, choroba, cięcia i zarysowania mogą mieć wpływ na pole L.

Dr Harold Saxton Burr wykazał, że pole biologiczne jest niewidzialnym organizatorem fizjologii każdego organizmu, a więc i organizmu człowieka. Biopole to złożony zbór wielopoziomowy, jest “wypadkową” energii szeregu układów i narządów, każda komórka ciała jest ogniwem elektrycznym i jest spolaryzowana. Pole biologiczne jest dynamiczne i generuje lokalne pola magnetyczne, wyróżnia się jeszcze bioplazmę, której struktura została poznana częściowo ale to ona jest nośnikiem energii oraz informacji w organizmie, w związku z czym medycyna naturalna wykorzystuje pole biologiczne i jego właściwości w procesach diagnostycznych i korekcyjnych.

POLARYZACJA MAGNETYCZNA CO TO TAKIEGO

Z biopola wyróżnia się zagadnienie związane z polaryzacją magnetyczną człowieka. Stwierdza się, że regulacja magnetyzmu pary bardzo często ma wpływ na niepłodność, zatem polaryzacja magnetyczna ma wpływ na płodność.

 • Rozróżnia się polaryzację magnetyczną męską i żeńską
 • Rozróżnia się polaryzację elektryczną męską i żeńską

JAK PRZEPROWADZA SIĘ BADANIE POLARYZACJI

Badanie polaryzacji magnetycznej dokonuje specjalista z dziedziny bioenergoterapii i radiestezji. Pomiaru dokonuje się w określonych punktach pomiarowych dłoni i stóp.

Polaryzację męska cechuje polaryzacja minusowa na lewej ręce i prawej nodze oraz plusowa na prawej ręce i lewej nodze

Polaryzację żeńska cechuje polaryzacja plusowa na lewej ręce i prawej nodze a prawa ręka i lewa noga minus czyli odwrotnie aniżeli u mężczyzny.

KIEDY DOCHODZI DO ZMIANY LUB UTRATY POLARYZACJI

 • W przypadku poważnej choroby
 • W przypadku silnego stresu lub ciągłej sytuacji stresowej
 • Dłuższe przebywanie w zasięgu naturalnego magnetycznego pola wirowego (naturalne słabe pole jonizujące), które jest szkodliwe dla zdrowia
 • Kuracje aparatem za pomocą spolaryzowanych elektrod np. kuracja antynikotynowa.
 • Negatywny wpływ na zmianę i utratę polaryzacji może mieć wpływ noszenie materiałów syntetycznych czyli takich, które powstają ze sztucznych, nie występujących w przyrodzie składników i elektryzują np. nylon, akryl, poliester, poliamid.

PROMIENIOWANIE ELEKTROMAGNETYCZNE, NEGATYWNY WPŁYW NA ZDROWIE I PŁODNOŚĆ

Oprócz problemu z polaryzacją magnetyczną partnerów znaczny wpływ na bezpłodność mają zwiększone promieniowania elektromagnetyczne z urządzeń technicznych. Zwiększone promieniowanie elektromagnetyczne występuje na stanowiskach podczas pracy przy komputerach, na stanowiskach pracy oplecionych siecią bezprzewodową i kablową z urządzeniami i monitorami.

Szkodliwy wpływ na zdrowie ma również przebywanie pod liniami wysokiego napięcia z uwagi, że produkują szkodliwe dla organizmu promieniowanie elektromagnetyczne. Kłopoty zdrowotne mogą mieć osoby zamieszkujące w obrębie 50 metrów od sieci.

Jednym z naturalnych szkodliwych czynników wpływających na płodność mają żyły wodne, powodują dysharmonie, osłabienie całego organizmu człowieka, objawy chronicznego zmęczenia. Występujące w tych polach słabe promieniowanie jonizujące może mieć wpływ na niską liczbę plemników, ich słabą ruchliwość, skrócenie czasu ich przeżycia. Zlikwidowanie szkodliwych promieniowań jest czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo poczęcia i prawidłowego rozwoju płodu. Warto  skorzystać pomocy specjalistów w dziedzinie radiestezji, który dokona oznaczenia, czy w miejscu przebywania, spania nie przebiegają żyły wodne, należy wykluczyć ewentualną przyczyną, a w przypadku, gdy żyła przebiega przez dom mieszkalny należy zastosować specjalistyczne neutralizatory (odpromienniki).

PROMIENIOWANIE JONIZUJĄCE WPŁYWA NA NIEPŁODNOŚĆ I PORONIENIA

Duży wpływ na naturalne poczęcie potomstwa i przebieg ciąży mają szkodliwe naturalne promieniowania. Naturalne, słabe promieniowanie jonizujące może zaburzyć właściwą polaryzację, problem z zajściem w ciążę oraz na jej przebieg w pierwszym jej etapie. W skrajnych przypadkach bardzo silne negatywne pole wirowe może mieć decydujący wpływ na prawidłowy przebieg ciąży, doprowadzić do poważnych powikłań ciąży i do poronienia.

WPŁYW POLARYZACJI NA PŁODNOŚĆ PARTNERÓW

 1. Polaryzacja właściwa u obu płodnych partnerów skutkuje posiadaniem potomstwa obu płci.
 2. W przypadku odmiennej polaryzacji u obu płodnych partnerów na świat przychodzą same dziewczynki.
 3. W przypadku jednakowej polaryzacji u obu płodnych partnerów występuje brak potomstwa. Wówczas należy zmienić polaryzację u osoby o niewłaściwej polaryzacji.
 4. Zjawisko bardzo słabej polaryzacji u jednego z partnerów (polaryzacja – 0) w takim przypadku również występuje brak możliwości poczęcia. Zjawisko takie wymaga przywrócenia prawidłowej polaryzacji.

Prawidłowa regulacja polaryzacji magnetycznej przynosi oczekiwane efekty u par, u których nie występują nieprawidłowości w odstawowych, medycznych badaniach diagnostycznych wówczas może dojść do poczęcia już w pierwszym cyklu owulacyjnym kobiety.

JAK TO DZIAŁA

Zapłodnienia komórki jajowej pod kątem energetycznym było badane przez ostatnie pół wieku, przeprowadzano badania w zakresie ładunków elektrycznych, które wykazały, że plemniki w zależności od tego czy zawierały chromosom X czy Y były przyciągane przez różny ładunek elektryczny. Kolejne badania dowiodły, że błona komórki jajowej w przewidywalnych cyklach ma zmienny ładunek elektryczny, który przyciąga albo odrzuca plemniki z chromosomem X albo Y. Zmienna polaryzacja elektryczna błony komórki jajowej to naturalny sposób na regulację zmienności płci. Przypuszczalnie podobne zjawisko wywołuje polaryzacja magnetyczna komórki jajowej i plemników, w ten sposób można wyjaśnić dlaczego nie dochodzi do zapłodnienia, jeżeli oboje z partnerów mają jednakową polaryzację lub jej zanik. Przy polaryzacji męskiej główka plemnika ma polaryzację plusową. W przypadku niewłaściwej polaryzacji kobiety zmienia się polaryzacja biegunowa komórki jajowej, co może powodować, że plemnik o polaryzacji “męskiej” nie może wykonać reakcji akrosomalnej z komórką jajową o zmienionej polaryzacji. Układ polaryzacji męskiej i żeńskiej ma szczególne znaczenie w chwili zaplemnienia w pierwszych godzinach po zapłodnieniu to jest przy reakcji akrosomalnej plemnika, przy zespalaniu się obu komórek i początku rozwoju płodu.

WPŁYW NIEPRAWIDŁOWEJ POLARYZACJI NA NIEPOWODZENIE ZABIEGU INSEMINACJI ORAZ IN VITRO  

Zmiany polaryzacji magnetycznej mają znaczny wpływ na skuteczność zabiegów inseminacji domacicznej oraz zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. W przypadku z pozycji punktów  3 i 4 zabieg inseminacji domacicznej nie przynosi oczekiwanego efektu poczęcia. W przypadku z pozycji punktu 4 zabieg zapłodnienia pozaustrojowego in vitro nie doprowadza do ciąży w przypadku zaniku polaryzacji u jednego z partnerów, ryzyko niepowodzenia szczególnie wzrasta jeśli zanik polaryzacji dotyczy kobiety.

Zabieg oznaczenia i przywrócenia polaryzacji magnetycznej przynosi bardzo zadawalające efekty w poczęciu potomka, nawet u par, u których medycyna okazała się  bezradna.

Wiele par leczonych lub też nie, nie mogło mieć wspólnie własnych dzieci, w przypadku, gdy ich związek nie przetrwał i każde z nich związało się w innym partnerem i doczekali własnego potomstwa.

W przypadku braku polaryzacji magnetycznej u kobiety żadna metoda leczenia niepłodności nie jest skuteczna. Wyłącznie przywrócenie prawidłowej polaryzacji może mieć pozytywny wpływ na naturalne poczęcie już w pierwszym cyklu owulacyjnym.

Źródła: Gracjan Kuźniak mistrz bioenergoterapii i radiestezji strona www.gracjan-k.republika.pl, wikipedia, www,kameralna.com.pl.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »