KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

LAMINOWANIE WŁOSÓW NA CZYM POLEGA

Laminowanie włosów staję się coraz bardziej popularnym zabiegiem, który błyskawicznie wygładza nasze kosmyki, a jest to czynność, którą można wykonać samemu w domu. Laminować włosy możemy za pomocą żelatyny czy siemia lnianego, ale i również w salonie fryzjerskim profesjonalnymi kosmetykami przeznaczonymi specjalnie do tego zabiegu. Laminowanie żelatyną jest to tak na prawdę bardzo młody zabieg, który swoją popularność zawdzięcza głównie rozgłosowi w internecie. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób, których włosy są zniszczone farbowaniem i innymi zabiegami fryzjerskimi, suche czy puszące się.

NA CZYM POLEGA

Laminowanie włosów to zabieg podczas którego pokrywamy włosy roztworem wykonanym z żelatyny, czyli laminatem, w celu uzyskania dodatkowej odporności na np. wilgoć. Żelatyna jest produktem pochodzenia zwierzęcego, pozyskuje się ją z kości i chrząstek zwierząt. Stanowi ona źródło białka, które jest podstawowym budulcem naszych włosów. Laminowanie można przeprowadzić w salonie fryzjerskim, preparatami specjalnie do tego przeznaczonymi, jak i w domowym zaciszu przy użyciu żelatyny czy też semia lnianego, z dodatkiem wody i odżywki na bazie olejków. Zabieg laminowania może być wykonany na każdym rodzaju włosów, a najlepsze efekty przyniesie na włosach o porowatości niskiej, średniej oraz mieszanej. Laminowanie można powtarzać co 3 miesiące w salonie fryzjerskim, w domu zaś maksymalnie raz na 2 tygodnie, aby tych włosów nie przeproteinować.

CO DAJE WŁOSOM LAMINOWANIE

 • zamknięcie łuski
 • sypkość
 • gładkość
 • miękkość w dotyku
 • połysk
 • odżywienie
 • łatwiejsze rozczesywanie

DO JAKICH WŁOSÓW PRZEZNACZONY JEST ZABIEG

 • suchych
 • matowych
 • napuszonych
 • niezdyscyplinowanych
 • zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce czy licznymi zabiegami fryzjerskimi tj. koloryzacja, prostowanie, suszenie

SPOSOBY LAMINOWANIA WŁOSÓW

 • żelatyną – miksturę do domowego laminowania tworzymy z żelatyny spożywczej bądź galaretki, którą rozpuszczamy w ciepłej wodzie oraz odżywki do włosów, najlepiej takiej z dodatkiem odżywczych olejków. Żelatyna rozpuszczona w wodzie powinna mieć konsystencję rzadkiego żelu. Gotową miksturę nakładamy na włosy, nakładamy czepek i owijamy głowę ręcznikiem. Po 45 minutach spłukujemy dokładnie całość z włosów.  Po myciu dobrze jest wysuszyć włosy suszarką, ponieważ żelatyna ma lepsze działanie pod wpływem wysokich temperatur. Zabiegu laminowania przy użyciu żelatyny nie powinno się jednak stosować częściej niż raz na dwa tygodnie, ponieważ zabieg ten może przesuszyć włosy.
 • siemieniem lnianym – w tym sposobie laminowania na włosy nakładamy wywar z nasion siemienia lnianego (konsystencja żelu). Wywar z siemienia należy wymieszać z odżywką i nałożyć na włosy na 45 minut, a po tym czasie całość spłukać i wysuszyć włosy suszarką. Siemię lniane sprawdza się w laminowaniu ponieważ zawiera ono cenne kwasy tłuszczowe, antyoksydanty, błonnik i składniki mineralne, które odżywiają włosy, domykają łuski i sprawiają, że włosy stają się wyraźnie gładsze i lśniące. Sam zabieg laminowania włosów siemieniem jest zdecydowanie bezpieczniejszy i korzystniejszy dla późniejszej kondycji włosów niż ten z użyciem żelatyny i można powtarzać go dość często, gdyż nie niszczy włosów i nie sprawia, że zaczynają się puszyć.
 • profesjonalnym kosmetykami – czyli zabieg wykonywany w salonie fryzjerskim, jest to dość drogi zabieg (koszt od 300 do nawet 700 złotych) i trwa około godziny. Do jego wykonania stosuje się preparaty kosmetyczne zawierające białka fibrylarne, które przenikają strukturę włosów, wypełniają je i odbudowują od środka, a także domykają rozchylone łuski i rozdwojone końcówki. Efekt laminowania włosów po wykonaniu w salonie fryzjerskim powinien utrzymać się nawet przez trzy miesiące.

JAK ZROBIĆ ZABIEG LAMINOWANIA W DOMU

 • 1 łyżka żelatyny
 • 3 łyżki wody
 • 1 łyżka odżywki do włosów (najlepiej na bazie olejków)

Żelatynę rozpuść w gorącej, lecz nie wrzącej!, wodzie i odstaw do przestygnięcia. Żelatynowa masa powinna mieć konsystencję żelu, nie może być zbyt gęsta i nie powinna też zbyt mocno wystygnąć, przy nakładaniu na włosy powinna być jeszcze ciepła. Miksturę wymieszaj z odżywką. Przed nałożeniem preparatu na włosy, umyj je szamponem i osusz ręcznikiem. Następnie możesz zacząć nakładać miksturę na włosy, pasmo za pasmem, palcami. Po nałożeniu całości, na włosy nałóż czepek i owiń całość ręcznikiem. Po upływie 45-60 minut całość należy spłukać z włosów, dla wzmocnienia efektu warto także wysuszyć włosy suszarką.

Źródło: medonet.pl ”laminowanie włosów- na czym polega i kiedy się je stosuje”, vichy.pl ”laminowanie włosów – na czym polega”.

Posted by Ola

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »