KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

KUBEK MENSTRUACYJNY JAK I CZY WARTO GO STOSOWAĆ

Kubek menstruacyjny to produkt przeznaczony dla kobiet do stosowania w okresie menstruacji. Kubek wykonany jest z elastycznego silikonu medycznego, który umieszcza się wewnątrz pochwy podczas krwawienia menstuacyjnego, jest delikatny, nie uwiera i nie wyjaławia flory bakteryjnej znajdującej się w pochwie w przeciwieństwie do tamponów. Jest to produkt do wielorazowego użytku, to ekonomiczna i zdecydowanie zdrowsza alternatywa tamponów.

ZALETY STOSOWANIA KUBKA MENSTRUACYJNEGO

 • Czysty, higieniczny
 • Daje komfort, jaki dają tampony
 • Idealny w czasie uprawiania sportów
 • Idealny do szkoły i pracy, szczególnie kiedy nie masz możliwości zadbać o higienę
 • Nie wymaga tak częstego opróżniania, jak w przypadku tamponów
 • Nie wyjaławia flory bakteryjnej przeciwieństwie do tamponów
 • Najbardziej chłonny z wszystkich dostępnych środków higienicznych, zaaplikowany na noc nie przecieka, identycznie w szkole czy w pracy można go opróżnić dopiero w domu
 • Oszczędny jego koszt zwraca się po kilku miesiącach
 • Wreszcie możesz się poczuć komfortowo nawet w trudne dni

JAK STOSOWAĆ KUBEK MENSTRUACYJNY

Kubek posiada długą końcówkę, która ułatwia wyciąganie, należy więc ją przyciąć ją z długości indywidualnie dla swojej potrzeby, zbyt długa końcówka może uwierać.

Kubek przed użyciem wystarczy umyć mydłem antybakteryjnym i spłukać wodą, pojemnik menstruacyjny zwija się na pół, następnie jeszcze raz na pół. Tak zwinięty kubek należy umieścić w pochwie głęboko w tylnym sklepieniu, następnie lekko pociągnąć za końcówkę by zassał i ułożył się prawidłowo.

PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI

1. Czy kubek utknie w pochwie na tyle głęboko, że nie będę mogła go wyjąć ?

Nie bój się, że kubek zostanie w pochwie na zawsze – nie ma takiej opcji !. Nie trzeba też głęboko palcami go “łowić” by go usunąć, wystarczy, że poprzesz lekko a kubek zacznie się zsuwać w kierunku wyjścia i bez problemu złapiesz go za końcówkę i delikatnie wyjmiesz.

2. Jak myć kubek menstruacyjny ?

Po wyjęciu kubka, zawartość krwi należy wylać i umyć kubek pod bieżącą wodą mydłem antybakteryjnym. Oczywiście są osoby, które parzą go wrzątkiem, jak najbardziej jeśli taka metoda Ci odpowiada to możesz ją stosować. Kubek jednak pod działaniem wrzątku będzie tracił na jakości, zrobi się matowy i sparciały, nie wiemy też jak materiał będzie reagował po kontakcie  z wysoką temperaturą i czy związki, z których się składa nie będą się uwalniały.

3. Jak często należy opróżniać kubek menstruacyjny ?

Producent zaleca opróżnianie go 2-5 razy na dobę, co jest uwarunkowane w zależności od intensywności krwawienia, choć pojemność kubka zapewnia komfort i wygodę nawet do 12 godzin bez opróżniania, przez co daje niesamowity komfort podczas, snu, pracy czy uprawiania sportów.

4. Jaki rozmiar wybrać ?

Kubek menstruacyjny dostępny jest w rozmiarze S i M, gdzie rozmiar S przeznaczony jest dla kobiet, które nie rodziły siłami natury a rozmiar M dla kobiet po porodzie. Najważniejsze jest dopasowanie odpowiedniego rodzaju. Jeśli wybierzesz za duży, kubek włożony do pochwy się nie rozwinie do końca i będzie przeciekał. Kobiety, które nie rodziły siłami natury tylko przez cesarskie cięcie dla nich odpowiedni będzie rozmiar S.

5. Jak często należy wymieniać kubek menstruacyjny na nowy ?

Medyczny kubek menstruacyjny to bardzo trwały i ekonomiczny wyrób medyczny, który wystarczy Ci na kilka a nawet kilkanaście lat. Jeśli będziesz go nieumiejętnie eksploatować np. parzenie wrzątkiem spowoduje, że jego powierzchnia zmatowi się lub sparcieje.

6. Ile kosztuje kubek menstruacyjny ?

Cena w Polsce kształtuje się od 50 zł w górę, najtaniej można go dostać w Rossmanie. Cena uwarunkowana jest od koloru, wzoru, delikatności to dość duży jednorazowy wydatek ale jest wart swej ceny. Jeśli chcesz przyoszczędzić parę groszy na jego zakupie, bo też nie jesteś pewna, czy będzie Ci odpowiadał znajdziesz go na zagranicznych aukcjach internetowych za całkiem małe pieniądze.

7. Czy kubek jest bezpieczny higieniczne ?

Jak najbardziej tak. Kubek wykonany jest z silikonu medycznego, który jest stosowany w przemyśle medycznym i spożywczym, nie chłonie żadnych substancji przez co nie tworzą się na nim bakterie, w przeciwieństwie do tamponów nie ma zagrożenia powstania szoku toksycznego.

8. Czy kubek menstuacyjny przecieka?

Prawidłowo dopasowany rozmiarem i prawidłowo założony nie przecieka, włożony do pochwy odzyskuje swój naturalny kształt, przylega do ścian pochwy i nie przemieszcza się.

9. Czy kubek menstruacyjny uwiera podczas chodzenia ?

Nie uwiera. Kubek prawidłowo włożony do pochwy jest niewyczuwalny, podczas chodzenia i wykonywania codziennych czynności. Silikon, z którego jest wykonany jest bardzo delikatny i elastyczny, przyjemny w dotyku. Można w nim uprawiać wszelkiego rodzaju sporty a nawet pływanie.

10. Jakie są rodzaje kubków menstruacyjnych ?

Na rynku prócz pojemności, szerokości dostępne są różne wzory, kolory o różnych uchwytach do wyciągania oraz o różnej miękkości materiału z jakiego są wykonane.

Udostępnij!

4 Comments

 1. Gunia
  23 marca, 2018

  Muszę przyznać, że faktycznie jest to “cudo”. Z dużym dystansem podchodzę do tego typu nowinek, jednak postanowiłam spróbować. ….. I warto było. Co prawda przy pierwszym użyciu zdawało mi się, że: po pierwsze chyba źle założyłam, a po drugie, że się nie otworzy. Myślenie błędne. Kubeczek jest tak kształtny i elastyczny, oraz “inteligentny” :), że sam wie co ma robić i jak się dostosować do ciała. Ważna informacja dla kobiet z obfitymi miesiączkami. Zdaje egzamin lepiej niż wszystkie stosowane w takich przypadkach zabezpieczenia.
  Wiem gdyż borykam się, a raczej borykałam 😉 do tej pory

  Odpowiedz
  1. blessyou
   23 marca, 2018

   🙂

   Odpowiedz
 2. Magda
  28 lipca, 2018

  Świetna sprawa, polecam i nadal będę polecać i namawiać każdą 🙂

  Odpowiedz
  1. blessyou
   2 sierpnia, 2018

   🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »