KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

JAK POZBYĆ SIĘ HALUKSÓW

Haluks zwany inaczej koślawym paluchem podobnie jak dna moczanowa, ostrogi, RZS reumatoidalne zapalenie stawów, łokieć tenisisty a także bóle nadgarstków, kolan, łokci czy bioder to choroby za które odpowiedzialna jest chondrokalcynoza czyli odkładanie się kryształków fosforanu  wapnia w chrząstkach stawowych. Kryształki fosforanu wapnia gromadząc się w stawach prowadzą do zwapnienia (chondrokalcynozy), powodują bóle stawów i problemy ruchowe. Przyczyną odkładania się kryształków fosforanu wapnia w stawach jest dieta bogata w puryny.

Na rynku oferuje się aparaty korygujące haluksy (cena od 50 – 150 zł), różnego rodzaju wkładki ortopedyczne (cena od 10-50 zł) ale czy są skuteczne?. Operacja usunięcia haluksów jest skuteczna ale wiąże się z okresem rekonwalescencji i nie starcza na długo bo jest leczeniem skutkowym a nie przyczynowym. Najbardziej skuteczną metodą leczenia w/w chorób jest dieta uboga w puryny, zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo trudna ale też bardzo skuteczna. Nie o to chodzi by wyeliminować z diety całkowicie pokarmy zawierające puryny ale o to by ograniczyć je spożywanie. Więcej o pokarmach bogatych w puryny znajdziesz tutaj: https://blessyou.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs-przyczyny-zapobieganie/

Definitywnie powinnaś przeprowadzić kuracje oczyszczania kości i stawów wg. Michała Tombaka. Kuracja jest bardzo skuteczna, po przeprowadzeniu oczyszczania różnica będzie widoczna już po tygodniu.

OCZYSZCZANIE KOŚCI I STAWÓW WEDŁUG MICHAŁA TOMBAKA

bay-leaf-1049543_1920

Zastosuj kuracje oczyszczającą zgodnie z zaleceniem autora. Na czas przeprowadzania oczyszczania nie wolno spożywać produktów białkowych pochodzenia zwierzęcego (mięso, nabiał, produkty czekoladowe, jaja, ryby) to ma znaczenie by proces oczyszczania przebiegał bardziej skutecznie. Oczyszczanie przeprowadza się przez 3 dni i za 7 dni powtarza się 3 dniową kuracje (moja sugestia najlepsze efekty uzyskasz, gdy zrezygnujesz ze spożywania zakazanych produktów na okres 14 dni). Wywar pij zgodnie ze wskazaniem małymi łyczkami przez okres 12 godzin (nie wolno wypić go na raz!.) Już w pierwszym tygodniu zauważysz różnice haluksy znacznie się zmniejszą.

1,2,3 dzień przygotuj wywar codziennie wieczorem. Zagotuj w rondlu 300 ml wody, wsyp 5 gram liścia laurowego (1 opakowanie 5 gramowe dostępne w sklepach), zamieszaj by liście się zanurzyły w wodzie, gotuj pod przykryciem 5 min, wyłącz gaz i pozostaw do rana. Rano przecedź wywar, przelej do buteleczki i pij małymi łyczkami co 15-20 min aż do wykończenia przez okres 12 godzin. To samo wykonaj w 2 i 3 dzień. Po 7 dniach czynność powtórz i stosuj wywar przez 3 dni.

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA YUCCA NA ZLIKWIDOWANIE HALUKSÓW

Alternatywną metodą pozbycia się haluksów zamiast oczyszczania liściem laurowym jest przeprowadzenie kuracji oczyszczającej wyciągiem z juki . Stosowana jest w medycynę naturalnej jest bogatym źródłem:

  • Antyoksydantów, które wzmacniają układ immunologiczny, neutralizują niekorzystne działanie wolnych rodników
  • Saponin , które mają działanie detoksykacyjne, przeciwzapalne i moczopędne
  • Enzymy, które rozpuszczają zalegające w jelitach trucizny a po ich oczyszczeniu przyczyniają się do oczyszczania kości i stawów.
  • Resweratrole, które opóźniają proces starzenia się

Stosuj preparat Yucca według zaleceń 1 kapsułka 1 x dziennie na czczo

Dodatkowo możesz zastosować na zmniejszenie haluksów okłady na noc

WYCIĄG Z LIŚCIA LAUROWEGO

  • 100 ml spirytusu
  • 5 liści laurowych
  • Słoik

Włóż liście laurowe do słoika, zalej spirytusem, zakręć słoik i zamieszaj aż liście namokną całkowicie. Schowaj w ciemnym miejscu na okres 7 dni. Stosuj okłady na noc. Obłóż haluksy namoczonym wacikiem, zawiń ręcznikiem papierowym, ubierz skarpetki i połoz się spać. Stosuj okłady przez około 14 dni. Aby alkohol nie wysuszył skóry posmaruj wcześniej kremem lub oliwką i poczekaj aż się wchłonie.

JAK POZBYĆ SIĘ BÓLU HALUKSÓW

bath-water-915589_1280

Kąpiel stóp. Świetnym sposobem na pozbycie się bólu haluksów jest moczenie stóp w misce z ciepłą wodą z dodatkiem łyżki sody oczyszczonej. Ból powinien maleć natychmiast po zanurzeniu stóp w wodzie. Moczenie w sodzie oczyszczonej stosuj tylko, gdy cierpisz na ból, gdy ból już nie występuje stosuj kąpiele z dodatkiem np. soli morskiej, lub innych preparatów przeznaczonych do kąpieli stóp. Po kąpieli stóp wykonaj masaż oliwą z oliwek.

Masaż stóp. Po kąpieli stóp dobrze jest wymasować stopy przy użyciu oliwy z oliwek. Wyjmij jedną stopę z miski, osusz, oprzyj na kolanie i masuj, okolice palca dużego, haluksa (kciukiem nagniataj bolące miejsca). Zadbaj też o uruchomienie palucha, zginaj i prostuj palce pod oporem dłoni, kręć palcem ruchem okrężnym. Ubierz ciepłą skarpetę i taki sam zabieg wykonaj na drugiej stopie. Masaż stóp wykonuj każdego wieczoru. Wymoczone, wymasowane stopy zawiń w koc. Moczenie stóp a następnie masaż pozwoli zmiękczyć zalegające kryształki fosforanu wapnia i będzie skutkował większą elastycznością palucha, zmniejszeniem bólu i wielkości haluksa. Stosuj masaż przez minimum 14 dni. Lub do czasu poprawy zdrowia.

Źródło: “Jak Żyć 150 lat” Michał Tombak

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »