KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

ESTRADIOL CIĄŻA NIEPŁODNOŚĆ JAK UZYSKAĆ PRAWIDŁOWY JEGO POZIOM

Estradiol to żeński hormon płciowy należący do grupy estrogenów. Produkowany jest przez jajniki, łożysko i korę nadnerczy, odpowiedzialny jest za rozwój cech płciowych kobiety, reguluje popęd seksualnego. Jest niezbędny do implantacji zarodka i ma za zadanie utrzymanie ciąży, jego poziom waha się w zależności od dnia cyklu menstruacyjnego. Wysoki poziom estradiolu występuje w okresie ciąży i ma za zadanie utrzymanie zarodka, natomiast gdy występuje brak ciąży a poziom estradiolu we krwi jest podwyższony ma on wpływ na niepłodność, brak ciąży, nieregularne miesiączkowanie lub na całkowity jej zanik, objawia się również bezsennością, uczuciem gorąca czy nocnymi potami.

ZAGROŻONE PODWYŻSZONYM POZIOMEM ESTRADIOLU SĄ

pills-1354782_1920

  • Kobiety przyjmujące leki antykoncepcyjne. Dlatego po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej należy przystąpić do podjęcia prób starań o ciąże po okresie około 6 miesięcy (czas ten jest niezbędny do uregulowania poziomu hormonów we krwi w tym także estradiolu)
  • Kobiety przy nadczynności tarczycy
  • Kobiety z chorobami wątroby (stłuszczenie, marskość) wykazują wzrost złego cholesterolu LDL, triglicerydów we krwi. Jak postępować więcej znajdziesz tutaj: https://blessyou.pl/choroby-watroby-stluszczenie-marskosc-guz-rak-watrobokomorkowy/
  • Kobiety chorujące na nadczynność tarczycy
  • Ponadto przy chorobach nerek, nowotworach jajników, jąder nadnerczy.

ZAGROŻONE NISKIM POZIOMEM ESTRADIOLU SĄ

dumbbell-pair-299535_1920

  • Kobiety uprawiające sport o dużym wysiłku fizycznym (zbyt obciążające wysiłki fizyczne mające na celu spalanie tkanki tłuszczowej prowadzi do zbyt niskiego poziomu cholesterolu we krwi, który jest niezbędny do magazynowania estradiolu).

appetite-1239056_1920

  • Kobiety z zaburzeniem odżywiania (niedożywienie, anoreksja) za niski poziom tkanki tłuszczowej j/w
  • Kobiety z zespołem policystycznych jajników
  • Kobiety z zespołem Turnera (choroba genetyczna dziewczynek)

Jeśli masz podwyższony poziom złego cholesterolu i triglicerydów we krwi przejdź na dietę niskotłuszczową np. dr Ornisha więcej o diecie znajdziesz tutaj : https://blessyou.pl/dieta-w-leczeniu-cukrzycy-miazdzycy-cholesterol-nadcisnienia-dr-ornisha/

Źródło: www.wikipedia.pl, “Położnictwo i ginekologia” pod redakcją Tadeusza Pisarskiego.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »