KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

DOMOWE SPOSOBY NA KASZEL CHLAMYDIA PNEUMONIAE

Kaszel to naturalny odruch organizmu, który ma za zadanie odkrztuszenie zalegającej wydzieliny celem oczyszczenia dróg oddechowych. Przyjmując leki przeciwkaszlowe dochodzi do hamowania odruchu kaszlu co skutkuje zatrzymaniem i zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych, a grozi to nasileniem zakażenia, zamiast hamować dokuczliwy kaszel warto przekonać się do naturalnych metod jego łagodzenia, w domowej spiżarni znajdziesz cenne zioła, które Ci w tym pomogą.

HERBATA Z OREGANO 

1 łyżeczkę oregano zalej gorącą wodą, parz pod przykryciem 5 minut, odcedź i pij 2-3 razy w ciągu dnia. Oregano ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne w związku z czym możemy stwierdzić, że działa jak antybiotyk. Stosowany jest min. w medycynie w syropach na kaszel ale po co przyjmować go z cukrem. Cukier nie działa korzystnie na zapalenie górnych dróg oddechowych (działa drażniąco), zagęszcza zalegającą wydzielinę powodując problem z odkrztuszeniem jej. W okresie zachorowania na górne drogi oddechowe unikaj produktów kwasotwórczych gdyż one przedłużają okres powrotu do zdrowia. Środowisko kwasowe jest pożywką dla bakterii i grzybów dlatego stosuj dietę zasadową.

HERBATA Z TYMIANKU

Tymianek znany nam jest z syropów na kaszel i tabletek na ból gardła, ma właściwości przeciwbakteryjne, łagodzi infekcje gardła i jamy ustnej, działa wykrztuśnie i rozkurczowo. Wystarczy zalać 1 łyżeczkę suszu gorącą wodą i parzyć pod przykryciem około 5 minut. Taki napar możesz pić 2-3 razy dziennie.

SPIRYTUS DLA DOROSŁYCH NA KASZEL  

  • 30 ml spirytusu należy wypić na raz, nie popijając.

Spirytus / alkohol często etanol jest składnikiem wielu leków na przeziębienie w tym także syropów dla dorosłych i dzieci, dlatego czytaj ulotki zanim zastosujesz lek, gdy jesteś w ciąży lub zanim podasz dziecku. Alkohol ma właściwości rozrzedzające krew i zalegającą wydzielinę co ułatwia odkrztuszenie jej.

NAPÓJ DLA DOROSŁYCH NA KASZEL, PRZEZIĘBIENIE I GRYPĘ

beverage-389105_1920

  • 1/2 szklanki gorącej wody,
  • 2 łyżki soku z malin,
  • 2 łyżki miodu,
  • 1 łyżka rumu lub innego alkoholu
  • sok z 1/2- 1 cytryny

Wlej gorącą wodę do szklanki, następnie dodaj alkohol, sok z malin 2 łyżki miodu, na koniec wyciskamy sok z cytryny. Napój pij ciepły 2-3 razy w ciągu dnia i zagrzej się pod kocem. Działa nie tylko na kaszel ale świetnie sobie radzi z przeziębieniem i grypą, rozgrzewa przy przemarznięciu. Alkohol rozszerza naczynia krwionośne co świetnie ułatwia wchłanianie właściwości miodu, malin i cytryny. Miód posiada właściwości wzmacniające i regenerujące przy zapaleniu górnych dróg oddechowych stosujemy go z ciepłą lub gorącą wodą, nieco traci swoje właściwości ale nie działa wtedy drażniąco na drogi oddechowe i zapalone gardło. Profilaktycznie stosujemy go rozpuszczonego w chłodnej lub zimnej wodzie. Maliny mają właściwości przeciwzapalne, sprawdzają się w przebiegu chorób bakteryjnych i wirusowych, działają napotnie obniżają temperaturę ciała.

W przypadku długo utrzymującego się kaszlu wykonaj badanie z krwi na obecność bakterii Chlamydia pneumoniae. Bakteria ta przenoszona jest drogą kropelkową i powoduje: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, dychawicę oskrzelową, nawracające zapalenie zatok, przewlekły katar, zapalenie gardła, bóle stawów rzadziej zapalenie stawów. Dotyka gównie ludzi młodych i w podeszłym wieku rzadziej zapadają na tę chorobę dzieci poniżej 5 roku życia. Badanie z krwi wykonasz w laboratorium, cena badania około 60 zł (nie jest refundowane przez NFZ). W przypadku pozytywnego wyniku skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem pierwszego kontaktu, należy też przebadać  pod tym katem osoby, z którymi miało się bliski kontakt.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »