KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ WCIERKI DO SKÓRY GŁOWY

Twoje włosy nadal wypadają, choć Ty spróbowałaś już wszystkiego? stosowałaś odżywki oraz maski przeznaczone do włosów słabych i wypadających, naturalnych szamponów, tabletek ze skrzypem? prawdopodobnie nie miałaś jeszcze do czynienia z wcierkami, które mimo wszystko mogą zdziałać cuda. Już od dawien dawna wcierki stosowały nasze babcie, które odżywiały nimi włosy, tworzyły je z polnych ziół oraz nasion i to właśnie dzięki nim miały tak piękne i gęste włosy. Przy stosowaniu wcierek najważniejsza jest jedna zasada – regularność, bez niej nie osiągniesz pożądanych efektów. Warto włączyć wcierki do naszej codziennej pielęgnacji włosów i nie odstawiać jej, gdy tylko włosy będą w lepszej kondycji. Na tyle wygodne jest ich stosowanie dziś, ponieważ wszystkie cenne składniki, wyciągi z ziół i witaminy zawarte są w butelce a atomizerem i nie trzeba przygotowywać czasochłonnych odwarów.

CZYM JEST WCIERKA

Wcierki są to odżywki do skóry głowy w płynie, które wcieramy, gdy chcemy zahamować wypadanie włosów lub przyśpieszyć ich wzrost. Mają one wodnistą konsystencję i są tworzone głównie na bazie ziół, roślin oraz witamin. Wcierkę rozprowadzamy na skórze głowy i dokładnie ją wcierając wykonujemy delikatny masaż, który poprawia ukrwienie skóry głowy.

CO DAJE STOSOWANIE WCIEREK

 • szybszy wzrost włosów
 • włosy są silniejsze, grubsze i odżywione
 • dużo nowych ”baby hair”
 • zahamowanie wypadania włosów
 • spowolnienie przetłuszczania się skóry głowy
 • łagodzą podrażnienia oraz stany zapalne
 • regulują poziom sebum
 • nawilżają skórę głowy
 • wspomagają leczenie łupieżu
 • wzmacniają oraz odżywiają cebulki włosów
 • włosy stają się lekkie, odbite od nasady

JAK STOSOWAĆ WCIERKI

 • stosuj regularnie – aby zauważyć efekty ważne jest regularne stosowanie, bo bez niego owych efektów nie zobaczysz. Wcierka musi mieć swój czas na zadziałanie na naszych włosach, a im częściej będziemy karmić skórę głowy wcierką, tym szybsze i lepsze efekty zdobędziemy. Wcierki powinno się stosować codziennie, o ile inaczej nie zaleci producent kosmetyku.
 • czas stosowania – jest on uzależniony głównie od naszych potrzeb oraz od zaleceń producenta. Przede wszystkim nie powinien on być krótszy niż 3 lub 4 tygodnie i nie dłuższy niż 3 miesiące, a przerwa w stosowaniu wcierki powinna trwać w zależności od długości stosowania kosmetyku np. gdy wcierkę stosowałaś 4 tygodnie, zrób 7 dniową przerwę, zaś jeśli wcierkę stosowałaś 3 miesiące zrób 3 lub 4 tygodniową przerwę po czym wznów kurację. Pierwsze baby hair mogą pojawić się już po około 3 tygodniach stosowania wcierki.
 • sposoby stosowania:
 1. przed myciem – w tym przypadku wcierkę należy zastosować na dwie godziny przed myciem, aby mogła dobrze zadziałać. Stosowanie tej metody zalecane jest głównie przy wcierkach, które mają w swoim składzie oleje roślinne, które mogą przetłuszczać nasze włosy.
 2. Po myciu – czyli na włosy lekko podsuszone, lecz nie mokre i ociekające z wody, gdyż w tym przypadku woda może rozrzedzić wcierkę, zmniejszając przy tym jej działanie.
 3. Na włosy suche – można stosować szczególnie gdy zależy nam na odbiciu od nasady i dodaniu objętości naszym włosom.
 • metody stosowania – najczęściej wcierki aplikujemy bezpośrednio na skórę głowy  za pomocą atomizera lub pompki. Jeśli nie masz takiej buteleczki z aplikatorem, możesz też użyć pipetkę lub dużą strzykawkę bez igły. Wcierkę nakładamy zaczynając od przedziałka, a następnie delikatnie wcieramy, masując skórę opuszkami palców.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ WCIERKĘ

Wcierki do skóry głowy mogą zawierać alkohol i nie bójmy się jego – gdyż to dzięki niemu składniki zawarte we wcierce mogą wniknąć w głąb naszej skóry głowy, w tym przypadku pełni on rolę przekaźnika, dzięki czemu działanie wcierki jest szybsze, a przede wszystkim skuteczne. Oczywiście wcierki mogą być pozbawione alkoholu. Wiele osób jednak nie może wybierać wcierek z alkoholem, gdyż ich skalp jest zbyt wrażliwy na ten składnik. Dlatego najlepiej jest przed zakupem zrobić test na to czy nasza skóra toleruje alkohol by wybrać odpowiednią dla nas wcierkę.

DOMOWA WCIERKA DO WŁOSÓW

 • 1 łyżeczka nasion kozieradki
 • pół szklanki wrzącej wody
 • kilka kropli olejku eterycznego

Nasiona kozieradki należy zalać wrzątkiem, zamieszać, następnie zostawić pod przykryciem do ostygnięcia. Po tym czasie przygotowaną miksturę mieszamy i przecedzamy. Następnie dodajemy kilka kropel wybranego olejku eterycznego, dzięki czemu zniwelujemy mocny zapach przypominający rosół. Powstała wcierka ma intensywny żółty kolor, przez co powinny na nią uważać osoby mające jasny kolor blondu. Wcierkę zaleca się stosować na około 20 minut przed myciem włosów, wykonując przy tym delikatny masaż. Wcierka ta hamuje wypadanie włosów i przyśpiesza ich wzrost. Dodatkowo zmniejsza przetłuszczanie się włosów i łagodzi podrażnienia skóry głowy. Wcierkę przechowujemy w lodówce maksymalnie do 3 dni.

Źródło: Anna Kołomycew ”Jak dbać o włosy”, triny.pl.

Posted by Ola

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »