KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

CIEMNE GÓRNE I DOLNE POWIEKI PRZYCZYNY ZAPOBIEGANIE

Brązowe zabarwienie skóry wokół oczu spędza sen z powiek nie jednej kobiecie, dotyczy nie tylko płci pięknej ale także osób w każdym wieku. Przypadłość ta coraz częściej dotyka dzieci i młodzież, co jest skutkiem nieprawidłowej diety (spożywanie posiłków typu fast food i produktów zawierających tłuszcze trans). Ciemne górne i dolne powieki sprawiają, że wyglądamy niezdrowo, na więcej lat aniżeli mamy, na przemęczonych, zmęczonych życiem i zaniedbanych. Nieestetyczne zabarwienie powiek zmusza płeć piękną do sięgania po korektory kryjące na tyle by przykryły niedoskonałość jednak te stosowane na dłuższą metę wysuszają delikatną skórę wokół oczu powodując przedwczesne zmarszczki oraz opadające powieki.

PRZYCZYNY ZABARWIANIA SIĘ GÓRNYCH I DOLNYCH POWIEK NA BRĄZOWO

 • Choroby wątroby, którym głównie towarzyszą podwyższony poziom bilirubiny we krwi, ALAT i ASPAT (najczęściej spowodowane niedoborami witamin z grupy B, witaminy C, alkoholem, lekami czy dietą wysokotłuszczową).
 • Niedobór witaminy C
 • Niedobór witamin z grupy B
 • Palenie papierosów przyczynia się do niedoborów witaminy C.
 • Stres, który ma ogromny wpływ na funkcje wątroby przyczynia się do niedoborów witamin z grupy B ponieważ pod jego wpływem organizm wykazuje podwójne zapotrzebowanie na witaminy z grupy B.
 • Nadmierne wysiłki fizyczne przyczyniają się do wypłukiwania witamin rozpuszczalnych w wodzie wraz z potem (B i C).
 • Nieprawidłowa dieta wysokotłuszczowa przyczynia się do obciążenia wątroby.
 • Dieta uboga w warzywa i owoce (przyczynia się do niedoborów witaminy C)
 • Wysoki poziom złego cholesterolu spowodowany nieprawidłową dietą
 • Nadużywanie alkoholu przyczynia się do wypłukiwania witamin rozpuszczalnych w wodzie B i C.
 • Przyjmowanie niektórych leków takich, jak leki hormonalne, antydepresanty, leki sterydowe, antybiotyki. Leki przedostają się do organizmu, tam zostają przekształcone w związki chemiczne, które podczas zaburzonej pracy oczyszczania wątroby nie zostają wydalone zalegają w wątrobie przez wiele lat przyczyniając się do polekowego uszkodzenia wątroby.

ZAPOBIEGANIE I LIKWIDOWANIE PRZEBARWIEŃ WOKÓŁ OCZU

 • Zmień dietę na niskotłuszczową. Wyeliminuj z diety tłuste ciężkostrawne pokarmy takie, jak: potrawy smażone, tłuste sery, masło, podroby, gotowe ciasta i ciastka (zawierają tłuszcze utwardzone), produkty czekoladowe zamień na czekoladę gorzką, czerwone mięso zamień białym (indykiem, kurczakiem).
 • Przyjmuj witaminę C z bioflawonoidów w dawce 3 x 500 mg /dobę. Witamina C jest niezbędna do prawidłowej pracy wątroby, wspomaga jej funkcjonowanie.
 • Przyjmuj kompleks witamin z grupy B. Niedobór jednej witaminy z grupy B pociąga za sobą niedobory kolejnych oraz także niedobory żelaza, magnezu, potasu i miedzi.

Witamina B2 (ryboflawina) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wątroby za jej udziałem w wątrobie zachodzą procesy detoksykacji i oczyszczania organizmu, jej niedobór odpowiada za zwiększenie złego poziomu cholesterolu.

Witamina B4 (cholina) jej niedobór w diecie przyczynia się do zaburzenia procesu oczyszczania wątroby. Suplementacja choliny wspomaga proces usuwania ubocznych produktów przemiany materii.

Witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wątroby bierze udział w przemianach fosfolipidów i kwasów tłuszczowych, skutkiem niedoboru tej witaminy jest stłuszczenie wątroby oraz marskość.

 • Przyjmuj niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, pozwolą podnieść poziom dobrego cholesterolu a zarazem obniżyć poziom złego.

 • Dodawaj do potraw czosnek i cebulę, warzywa te wspomagają proces oczyszczania wątroby.
 • Pij napar z ostropestu plamistego, ostropest możesz również dodawać do potraw. Wspomaga pracę wątroby, oczyszczanie i prawidłowe jej funkcjonowanie.

 • Pij 2 x dziennie szklankę ciepłej wody z sokiem z połowy cytryny (rano na czczo oraz przed snem). Taka kuracja działa wspomagająco na wątrobę.
 • Pij zieloną herbatę wspomaga pracę wątroby.

 • Rozjaśnieniu przebarwień sprzyja smarowanie zmienionych miejsc witaminą E. Wyciśnij kapsułkę witaminy E posmaruj górną i dolną powiekę tuż przed płożeniem się spać, wówczas cała zawartość witaminy wchłonie się, rozjaśni cienie ale także wygładzi istniejące zmarszczki, nada skórze młodzieńczego wyglądu i blasku. Pamiętaj, że dopóki nie zmienisz nawyków żywieniowych problem będzie powracał i samo smarowanie witaminą E nie wystarczy.
 • Wykonaj próby wątrobowe z krwi takie, jak bilirubina, ALAT i ASPAT, parametry wykraczające poza normę świadczą o nieprawidłowej pracy wątroby.

Jeśli wyżej wymienione wskazówki nie pomogą w zlikwidowaniu przebarwień powiek, plam czy piegów, niezbędne będzie przeprowadzenie oczyszczania wątroby, szczególne ten zabieg powinieneś wykonać, jeśli Twoje parametry wątrobowe z krwi są nieprawidłowe i odbiegają od normy (bilirubina, ALAT, ASPAT).  Więcej o oczyszczaniu wątroby przeczytasz tutaj: https://blessyou.pl/oczyszczanie-watroby-detoks-dlaczego-warto-go-robic/

ŻÓŁTE ZABARWIENIE GÓRNYCH I DOLNYCH POWIEK ORAZ BIAŁKA OKA

Żółte cienie wokół oczu oraz żółtawy odcień białka oka wskazuje na niedobór witaminy B12 oraz niezbędnych jej do wchłaniania witamin (A, B1, B6, B7, B9 – kwasu foliowego, C oraz minerałów (wapnia i potasu). Więcej o pokarmach bogatych w witaminę B12 oraz o jej suplementacji przeczytasz tutaj: https://blessyou.pl/witamina-b12-wlasciwosci-zastosowanie-wystepowanie/

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »