KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

BOTOKS NA WŁOSY NA CZYM POLEGA

Botoks na włosy jest nowoczesną kuracją pielęgnacyjną, coraz częściej stosowaną w salonach fryzjerskich, a jego zadaniem jest zregenerowanie i odżywienie włosów. Choć botoks wielu osobom może nie kojarzyć się zbyt dobrze, to w przypadku włosów jego działanie jest nieco inne. Zabieg ten wykonywany w salonach fryzjerskich wykorzystuje toksynę botulinową, która zastosowana w odpowiedniej ilości jest w pełni bezpieczna. Dodatkowo w składzie produktu znajdują się także inne cenne składniki tj. kolagen czy kwas hialuronowy.

CZYM JEST BOTOKS NA WŁOSY

Botoks na włosy jest to profesjonalny zabieg fryzjerski, który stosuje się na zniszczone różnymi czynnikami włosy, aby przywrócić im zdrowy wygląd. Botoks stosowany na włosy, to preparat zawierający m. in. kolagen, jagody Acai oraz kwas hialuronowy. Dzięki odpowiedniemu składowi, oddziałuje on bezpośrednio na sam włos, wnikając w jego wewnętrzną strukturę i uzupełnia niedobory między korą a otoczką włosa. Po zabiegu włosy stają się lśniące, miękkie, gładkie i ładnie się układają. Botoks wzmacnia się też efekt ich wcześniejszej koloryzacji.

DLA KOGO JEST

 • dla osób z cienkimi włosami
 • dla osób z wypadającymi włosami
 • dla osób z przesuszonymi włosami
 • dla osób, których włosy są po wielu zabiegach fryzjerskich
 • dla osób, których włosy są po wielu koloryzacjach

EFEKTY

Włosy po zabiegu stają się:

 • błyszczące
 • mocniejsze
 • elastyczne
 • miękkie
 • gładkie
 • dobrze się układają

Przyjmuje się, ze efekt, otrzymany przez botoks na włosy, średnio utrzymuje się do 10 myć. Po zabiegu nie należy myć włosów częściej niż co 2-3 dni.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg podzielony jest na 3 etapy. W pierwszym etapie należy umyć włosy specjalistycznym szamponem, który otworzy łuskę włosa, dzięki czemu włosy będą gotowe do aplikacji preparatu. W drugim etapie nakłada się na włosy serum za pomocą specjalnej strzykawki. Następnie, czyli w trzecim etapie, nakłada się specjalną maskę na włosy, która ma za zadanie zamknąć łuskę włosa, do której zostało wprowadzone serum (botoks). Maskę trzyma się na głowie około 20 minut, a następnie zmywa z włosów.

CZY BOTOKS MOŻNA WYKONAĆ W DOMU

Profesjonalny botoks na włosy wykonamy tylko w salonie fryzjerskim, lecz jest możliwość wykonania w domu alternatywnego zabiegu, przy pomocy preparatów służących do odbudowy włosa tj. ampułki, które zawierają w swoim składzie m.in. keratynę, kwas hialuronowy, kolagen. W przypadku stosowania ampułek nie trzeba przeprowadzać aż 3 etapów zabiegu, gdyż wystarczy jej zawartość nałożyć na świeżo umyte włosy i owinąć ręcznikiem, a po 30 minutach preparat należy spłukać. Dla lepszego efektu można pozostawić go na głowie nawet na całą noc.

Źródło: booksy.com ”botox na włosy”, mjakmama24.pl ”botoks na włosy – na czym polega zabieg i czy można go zrobić w domu”.

Posted by Ola

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »