KamienieNaturalne olejki zapachowe eteryczne Ancient Wisdom

BÓL GŁOWY DOMOWE SPOSOBY ŁAGODZENIA PRZYCZYNY ZAPOBIEGANIE

Migrenowy ból głowy – to pulsujący ból zlokalizowany w obrębie jednej strony głowy w okolicach skroni lub oczodołu. Towarzyszy mu zazwyczaj światłowstręt, nudności, mdłości, czasem nawet wymioty, dotyka często kobiety przed lub w trakcie menstruacji i najprawdopodobniej związany jest z niedokrwieniem naczyń krwionośnych w mózgu. Jak sobie z nim radzić?

ginkgo-1444402_1920

 • Ginko Biloba (Miłorząb Japoński) ma pozytywny wpływ na uelastycznienie naczyń krwionośnych w mózgu co ma pozytywny wpływ na bóle migrenowe. (Ginko Biloba herbata 100 gram około 10 zł). Zaleca się stosowanie 1 łyżki suszu na szklankę wody, herbata wypijana regularnie np. 5 razy w tygodniu i 2 dni przerwy pozwoli usunąć przyczynę nawracających bólów migrenowych. Jeśli zareagujesz bardzo szybko potrafi nie tylko zapobiegać ale także ukoić ból głowy. Miłorząb Japoński dodatkowo ma wpływ na poprawę krążenia krwi, rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie lepkości krwi, poprawia dopływ tlenu, glukozy do komórek mózgowych i tkanek, poprawia pamięć i koncentracje, zmniejsza szumy w uszach i zawroty głowy, drętwienie i mrowienie kończyn oraz marznięcie stóp i dłoni. Uwaga w związku z działaniem poprawiającym krążenie krwi Ginko Biloba u mężczyzn ma działanie pobudzające funkcje seksualne (działa jak afrodyzjak).

Jeśli cierpisz na szumy w uszach koniecznie przeczytaj także : https://blessyou.pl/szumy-w-uszach-dzwonienie-przyczyny-leczenie/

BÓL GŁOWY ZLOKALIZOWANY W OKOLICY CZOŁA

water-290206_1920

Ból zlokalizowany w okolicy czoła i świadczy o odwodnieniu organizmu, najprawdopodobniej mało piłaś lub za dużo wypiłaś napojów ściągających wodę z organizmu (kawa, zielona herbata). Możesz temu zaradzić nawadniając organizm, uzupełniając elektrolity a jeli nie masz ich od ręka wypij szklankę wody ze szczyptą soli.

BÓL GŁOWY W OKOLICACH OBU SKRONI

Ból zlokalizowany w okolicach obu skroni sygnalizuje problemy żołądkowe np. niestrawność, grypa żołądkowa, dieta ciężkostrawna, głód, zatrucie pokarmowe. Jak temu zaradzić ?

 • Zjedz coś jeśli nie jadłaś, najlepiej coś lekkostrawnego np. owoc.
 • Jeśli zjadłaś za dużo, za tłusto i czujesz ciężar na żołądku wypij herbatę na trawienie i połknij 1 łyżeczkę kminku całego popijając wodą lub 1 łyżeczkę gorczycy (kminek, gorczyca ułatwiają trawiennie eliminują uczucie ciężkości).
 • Pij miętę pieprzową na ciepło ułatwia ona trawienie, łagodzi problemy żołądkowe.
 • 1 łyżkę siemienia lnianego zalej gorącą wodą, dodaj łyżeczkę miodu zamieszaj i pij małymi łyczkami.
 • Ogranicz spożywanie kawy działa drażniąco na żołądek a jeśli dodatkowo pojawia się ból i uczucie przelewania w żołądku najprawdopodobniej świadczy to o bakterii Helicobacter Pylori, która zamieszkała w Twoim żołądku lub dwunastnicy (więcej o postępowaniu w kolejnych postach).
 • Weź tabletkę jeśli w/w sposoby na ból głowy nie pomogły, najprawdopodobniej zareagowałaś zbyt późno.

BÓL W OKOLICY CAŁEJ GŁOWY, WYPYCHAJĄCY OD ŚRODKA LUB BÓL ZLOKALIZOWANY U NASADY GŁOWY

background-1239236_1920

Ból całej głowy, wypychający od środka lub ból zlokalizowany u nasady głowy (party od góry) świadczy o problemach z wątrobą i najczęściej pojawia się po wypiciu alkoholu (tak zwany kac) lub po zjedzeniu ciężkostrawnych potraw jak temu zaradzić?

 • Przyjmuj  witaminę C 1000 mg minimum przez kilka dni, jeśli nie masz pod ręką witaminy C a dopadł Ciebie ból tego rodzaju wyciśnij cytrynę i wypij z wodą (jedna cytryna zawiera około 50 mg witaminy C więc dawka może okazać się za mała by ukoić ból).
 • Stosuj Sylimarol (dostępny w aptece 70 mg 30 sztuk około 10 zł) przez kilka dni, pozwoli odciążyć wątrobę po spożyciu alkoholu lub po posiłkach ciężkostrawnych.
 • Jeśli taki ból będzie Ci dokuczał częściej rozważ oczyszczanie wątroby według Michała Tombaka lub Andreasa Moritza, zmodyfikuj też swoją dietę wyeliminuj z diety produkty ciężkostrawne, rozpocznij suplementację witaminy B4 (Choliny) więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://blessyou.pl/oczyszczanie-watroby-detoks-dlaczego-warto-go-robic/

DODATKOWE SPOSOBY NA BÓL GŁOWY

 • Kawa z dodatkiem cytryny (nie dotyczy kawy rozpuszczalnej). Dodaj kilka, kilkanaście kropel do kawy i wypij. Sposób ten nie sprawdzi się w przypadku bólu w skroniach wtedy, gdy ból pochodzi od żołądka.

coffee-206142_1280

 • Gorzka czekolada ale nie sprawdzi się w bólu pochodzącego od wątroby.

chocolate-1277002_1920

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »